1. Co to są farby ProAiir?

Farby ProAiir są to wodoodporne farby do malowania twarzy i ciała, stworzone z myślą o trwałości malunku nawet w ekstremalnych warunkach takich jak: deszcz, aquapark, czy też w upalne dni, kiedy nadmiernie się pocimy. Farby ProAiir są na bazie alkoholu, dzięki czemu nie rozmazują się. Farba nałożona na skórę jest miękka i miła w dotyku. W zależności od prawidłowego zastosowania produktu oraz warunków, malunek utrzymuje się na skórze 1-3 dni, a nawet dłużej. Skład farb jest zatwierdzony przez FDA i posiada certyfikat „Bezpieczne dla skóry” wydany przez niezależne laboratorium z siedzibą w USA. To jedyne w Polsce wodoodporne farby z hipoalergiczną formułą bezpieczną do stosowania nawet na wrażliwej skórze (zawartość alkoholu kosmetycznego identyczna jak w płynnych kredkach do oczu). Dodatkową zaletami jest ich wydajność (przy prawidłowym zastosowaniu) , a także długi termin przydatności do użytku - 36 miesięcy od momentu otwarcia faby.

2. Jaka jest różnica pomiędzy farbami ProAiir Hybrid, a ProAiir Dips?

Zarówno farby Hybrid, jak i Dips są mocno wodooporne oraz wysoce pigmentowane, a zasadniczą różnicą pomiędzy nimi jest ich konsystencja i zalecenia do użytkowania/zastosowania.

* Farby Hybrid – są płynne, dzięki czemu idealnie nadają się do nakładania na skórę jako podkładu za pomocą aerografu lub gąbeczki.

* Farby Dips – skoncentrowana wersja farby Hybrid, dzięki której za pomocą pędzla można wykonać precyzyjne linie, kropki oraz wszelkie wykończenia malunku. Idealnie sprawdza się również do tworzenia technikami Double Dip i One Stroke. Farbami Dips można również odbijać wzory z szablonów do tatuażu Decorolka oraz szablonów wielokrotnego użytku.

3. Co to jest ProLong Barier ProAiir?


ProLong Barier można nazwać produktem 3w1, albowiem sprawdza się jako:

* rozcieńczalnik do wodoodpornych makijaży – możesz rozcieńczać i aktywować nim farby ProAiir bez wpływu na pigment. ProLong jest również idealnym produktem do mieszania pudrów i brokatów kosmetycznych.

* płyn przedłużający/barierowy – pomaga przedłużyć trwałość zarówno tradycyjnego makijażu, jak i scenicznego, który wymaga dużej odporności chociażby na pot, czy „wodne” efekty specjalne z otoczenia.

* utrwalacz do farb wodnych Face & Body Painting – chroni makijaż wodny i go utrwala. Ważne! ProLong należy zawsze nakładać na całkowicie wyschnięte farby wodne (produkt rozpylaj atomizerem bezpośrednio na makijaż lub nanieś gąbeczką poprzez tapowanie – nie pocieraj, aby nie uszkodzić malunku)

ProAiir Barier zapewnia matowe wykończenie makijażu, natomiast w celu uzyskania malunku z połyskiem i wyrazistością koloru polecamy ProAiir Barier Satin.

4. Jak używać farby Hybrid ProAiir?

Farba jest szybkoschnąca, tak więc bez obaw możesz nanosić farbę bezpośrednio na czystą skórę, a także „kolor na kolor” – bez obaw o rozmazanie/spływanie. Co bardzo ważne: do farb Pro Aiir Hybrid NIE używaj wody! Przed każdym użyciem farby należy dokładnie wstrząsnąć szczelnie zamkniętą buteleczką , aby pigmenty w niej zawarte idealnie się ze sobą zmieszały.

* Aerograf – formuła farb Hybrid zapewnia najwyższą płynność bez separacji składników w niej zawartych, a więc nie wymaga dodatkowego rozcieńczania. Dokręć butelkę z farbą bezpośrednio do aerografu i gotowe! Możesz Hybrid nakładać bezpośrednio na skórę, a także odbijając szablony wielokrotnego użytku.

* Gąbka – aby nanieść farby Hybrid na skórę za pomocą gąbeczki należy zastąpić oryginalną zakrętkę butelki końcówką rozpylającą, albowiem farbę należy pryskać bezpośrednio na gąbkę. Kolory farb Hybrid idealnie się ze sobą blendują, tak więc śmiało na gąbkę można nałożyć kilka kolorów obok siebie i tym sposobem uzyskać na ciele efekt wielobarwnego „tradycyjnego Splitcake”.

W celu wydłużenia trwałości malunku spryskaj go nanosząc delikatną warstwę produktu ProAiir ProLong Satin lub ProLong Mat (użyj nakrętki rozpylającej).


5. Jak używać farby Dips ProAiir?

Oryginalną nakrętkę buteleczki z farbą należy zastąpić dozownikiem. Przed każdym użyciem farby należy dokładnie wstrząsnąć szczelnie zamkniętą buteleczką, aby pigmenty w niej zawarte idealnie się ze sobą zmieszały. Do korzystania z farb Pro Dips zaopatrz się w mały zamykany pojemnik, na którym będziesz umieszczać/dozować farby (mieszać), a po zakończonej pracy zamkniesz – tym sposobem farba będzie świeża i do użytku w każdym momencie, również przy kolejnej Twej twórczości (nic się nie zmarnuje!). Co bardzo ważne: do farb ProAiir Dips NIE używaj wody!

* Pędzel okrągły – pożądaną ilość farby umieść w czystym pojemniku. Włosie pędzla zwilż alkoholem o stężeniu powyżej 90%, a następnie nabierz farbę i bezpośrednio nanieś na skórę. Tym sposobem namalujesz precyzyjne linie, łezki, kropki oraz wszelkie szczegółowe wykończenia malunków. W celu wydłużenia trwałości malunku spryskaj go nanosząc delikatną warstwę produktu ProAiir ProLong.

* Pędzel płaski – nanieś do pudełka paski kolorów farb (każdy osobno obok siebie – na wzór tradycyjnych farb wodnych One Stroke). Włosie pędzla zwilż alkoholem o stężeniu powyżej 90%, a następnie nabierz farbę przesuwając włosie pędzla wzdłuż „pasków farby w pudełku” w taki sposób, aby kolory połączyły się ze sobą, ale NIE zmieszały całkowicie. Tym sposobem możesz malować profesjonalną techniką One Stroke niesamowite, wielobarwne, a także trójwymiarowe malunki/makijaże na ciele. W celu wydłużenia trwałości malunku spryskaj go nanosząc delikatną warstwę produktu ProAiir ProLong.

* szablony do tatuażu Decorolka – odtłuść skórę za pomocą wacika i ProAiir Cleaner lub odtłuszczacza. Starannie naklej szablon Decorolka na skórę. Bezpośrednio na czystą i suchą gąbeczkę Dauber Finger nanieś pożądaną ilość farby i poprzez tapowanie odbij wzór z szablonu (farba jest szybkoschnąca, tak więc odbijanie musisz wykonać sprawnie i szybko). Odklej szablon do tatuażu i gotowe! Jeśli farba na gąbce zaschnie aktywuj ją niewielką ilością tego samego koloru. W celu wydłużenia trwałości tatuażu spryskaj go nanosząc delikatną warstwę produktu ProAiir ProLong.

* szablony wielokrotnego użytku – bezpośrednio na czystą i suchą gąbkę nanieś pożądaną ilość farby (może to być kilka kolorów), przyłóż starannie szablon do skóry i poprzez tapowanie odbij wzór z szablonu (farba jest szybkoschnąca, tak więc odbijanie musisz wykonać sprawnie i szybko). Jeśli farba na gąbce zaschnie, aktywuj ją niewielką ilością tego samego koloru (kolorów) lub delikatnie spryskaj alkoholem o stężeniu powyżej 90%. W celu wydłużenia trwałości tatuażu spryskaj go nanosząc delikatną warstwę produktu ProAiir ProLong.

Wodoodporne farby Dips należy nakładać na czystą skórę ( bez balsamów, olejków, zabrudzeń) – w celu odtłuszczenia użyj wacika i Cleanera. ProAiir Dips, to farby szybkoschnące, dlatego należy je ponownie aktywować pędzlem bezpośrednio tym samym pigmentem lub alkoholem o stężeniu powyżej 90% (dodaj odrobinę tej samej farby do uprzednio zaschniętej, bądź też spryskaj alkoholem używając atomizera). Tym sposobem Twoja farba zyskuje zawsze idealną konsystencje i jest gotowa do działania. Ze względu na silnie skoncentrowaną formułę farb Dips nie zaleca się stosowania ich na większych powierzchni ciała, albowiem będą one trudniejsze do usunięcia (do większych obszarów możesz Dips rozcieńczyć alkoholem o stężeniu powyżej 90% lub użyć już gotowej do pracy na dużych powierzchniach farby Hybrid).

6. Co potrzebujesz do wykonania wodoodpornego malunku na ciele?

* Pro Aiir Hybrid – farba, alkohol o stężeniu powyżej 90%, ProAiir ProLong, Cleaner, puste pudełko/paleta na farby, aerograf, gąbeczki, szablony.

* Pro Aiir Dips – farba, alkohol o stężeniu powyżej 90%, ProAiir ProLong, Cleaner, puste pudełko/paleta na farby, waciki kosmetyczne, pędzle, gąbeczki, szablony.

7. Jak zmyć wodoodporną farbę ze skóry?

Farby ProAiir Hybrid i Dips można z łatwością usunąć ze skóry za pomocą: mydła w płynie, oliwki dla dzieci lub płynu do demakijażu. Łatwość/szybkość usuwania farby jest jednak zależna od „świeżości” malunku na skórze (w dniu kiedy został namalowany oczyszczanie skóry będzie zdecydowanie dłuższe od usuwania malunku po 2-3 dniach). Przed rozpoczęciem zmywania nie należy używać wody (zastosuj konkretny produkt bezpośrednio na malunek). Jeśli do usunięcia malunku ze skóry dziecka użyjesz produktu przeznaczonego dla osób dorosłych jak np. płyn do demakijażu, zalecamy dodatkowo skórę dziecka przemyć dokładnie wodą z mydłem.

8. Jak czyścić z wodoodpornych farb: pędzle, gąbki i szablony wielokrotnego użytku?

Najważniejsze to: NIE używaj wody!

Pędzle - najszybsze czyszczenie włosia uzyskasz używając w tym celu alkoholu o stężeniu powyżej 90%. (należy płukać samo włosie pędzla w kubeczku/pojemniku plastikowym, szklanym lub ze stali nierdzewnej, a następnie wytrzyj np. o ręcznik papierowy). Do czyszczenia można użyć również oliwki dla dzieci lub mydła w płynie (wcierać, a następnie odtłuścić). Po usunięciu z włosia farby ProAiir zalecamy tradycyjne mycie przy użyciu specjalistycznego mydełka. Przeczytasz o tym w naszym artykule „Jak czyścić pędzle podczas zlecenia i w domu?”

Gąbki – każdą gąbeczkę namydl samym mydłem w płynie , a następnie dokładnie spłucz czystą letnią woda tak długo, aż ociekająca woda z gąbki będzie czysta (zalecamy do prania ręcznego założyć na dłonie rękawiczki ochronne). Po ręcznym myciu można śmiało wyprać w pralce wszystkie gąbki umieszczając je w worku.

Szablony wielokrotnego użytku – w celu usunięcia farby z szablonu użyj chusteczki nawilżanej lub mydła z wodą. Jeśli jednak na szablon nałożona została spora ilość farby do usunięcia zalecamy spryskanie szablonu alkoholem o stężeniu powyżej 90% i usunięcie farby przecierając ręcznikiem/ściereczką lub zastosowanie magicznej gąbki z odrobiną oliwki dla dzieci lub płynu do demakijażu.

9. Pomocne informacje:

* Przed użyciem butelkę z farbą ProAiir należy dobrze wstrząsnąć;
* Stosuj Dips z wykorzystaniem zamykanej palety, bądź zamykanego pudełka – tym sposobem zapobiegniesz rozlaniu oraz zbyt szybkiemu wysuszaniu/spękaniu farby;
* Nakładaj farbę ProAiir na oczyszczoną skórę (bez kremów, balsamów i zabrudzeń);
* Aby uzyskać pożądaną konsystencję oraz uniknąć spękania należy rozcieńczać Dips alkoholem o stężeniu powyżej 90%;
* Przechowuj farby ProAiir zawsze zamknięte, aby uniknąć zgrubienia lub wyschnięcia;
* Farby przeznaczone do użytku na skórze od 3 roku życia wzwyż.  Biorąc pod uwagę szybkie zasychanie farb oraz ruchliwość małych dzieci zaleca się stosowanie farb bezpośrednio na twarz od 6 roku życia;

* Farby ProAiir posiadają aromat, dlatego nie zaleca się ich zastosowania na osobie ze skłonnościami do alergii zapachowych;
* ProAiir Dips jest stworzony na bazie alkoholu kosmetycznego 100% Proof Cosmetic, a więc jest w pełni bezpieczny dla skóry. Jednak producent nie zaleca stosowania w okolicy oczu jako „kredki” (powieki i pod oczami);
* Przy pracy z produktami ProAiir zalecamy korzystanie z rękawiczek ochronnych na dłonie (również przy czyszczeniu sprzętu);
* Produkty ProAiir można ze sobą łączyć, tak więc śmiało można wykonać tło farbą Hybrid, a na niej wykonać malunek farbą Dips;
* Farby ProAiir po wyschnięciu nie brudzą odzieży;
* Neonowe kolory ProAiir intensywnie świecą w świetle UV;

ProAiir Dips i ProAiir Hybrid, to fantastyczne i jedyne w Polsce produkty całkowicie hydrofobowe dla Face & Body Painterów, wizażystów, cosplay’erów, aktorów, klaunów, dosłownie dla każdego kto pracuje w ekstremalnych warunkach narażonych na wszelką wilgotność. Już teraz pokaż swoją twórczość w parkach wodnych czy też na imprezach pełnych ruchu, albowiem pot i woda nie stanowią już przeszkody dla Twojej oferty malowania twarzy i ciała.

Artykuł powstał przy współpracy z KochASIAart – Kasia Niedźwiedź; profesjonalna polska Face Painter’ka; Międzynarodowy Trener Face Painting; autorka kolekcji australijskich farb do malowania twarzy i ciała „Furry Friends” Global Colours; autorka szablonów do malowania twarzy i ciała z serii KochASIAart produkcji Decorolka.