Nie każdy ma czas i chęci, aby zostać profesjonalnym Face Painter’em. W zyciu pojawiają się jednak sytuacje związane z wykonywanym zawodem (na przykład nauczyciel w szkole lub w przedszkolu), czy też w sferze prywatnej (urodziny dziecka lub rodzinna imprezka), iż spontanicznie trzeba się wcielić w rolę malarza dziecięcych buziek. Ten artykuł ma na celu pomóc w wyborze praktycznego, i co najważniejsze, w stu procentach bezpiecznego, podstawowego zestawu do malowania dziecięcej buzi.

Używaj odpowiednich produktów!

     Malowanie twarzy cieszy się wśród dzieci dużą popularnością i warto mieć tę atrakcję w ofercie nawet jednorazowo, chociażby podczas corocznego Dnia Dziecka. Dzieciaki uwielbiają wcielać się w postacie zwierząt, czy też ulubionych bohaterów. Jeśli jednak zamierzasz malować buzie marketowymi kredkami lub farbami z najniższej półki cenowej, to musisz być świadom, że:

  • te produkty nawet w minimalnym stopniu nie odzwierciedlą prawdziwego uroku malowania buziek,

  • ich zużycie jest znacznie szybsze (są to produkty mało wydajne, co w ogólnym rozrachunku wcale nie gwarantuje oszczedności), mogą bardzo zaszkodzić delikatnej skórze dziecka.*

*Aby dowiedzieć się więcej na temat bezpiecznych farb do malowania dzieci, zachęcamy Cię do przeczytania naszego artykułu „Jakie farby do malowania twarzy i ciała wybrać?”

Pomaluj dziecięcą twarz za mniej niż 1zł!

     Aby spełnić najbardziej popularne życzenia „metamorfozy” u dzieci, nie trzeba mieć talentu plastycznego. Należy natomiast sięgnąć po profesjonalne produkty i korzystać ze wzorów, które są realne do zmalowania danym zestawem. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy spis farb i produktów na kwotę nieprzekraczającą 300zł, który umożliwi pomalowanie ponad 300 dziecięcych buziek:

1. Farba Global Colours White 32g 28,50 zł
2. Farba Superstar Black 45g 30 zł
3. Farba Global Colours Baby Blue 20g 22 zł
4. Farba Global Colours Fresh Green 20g 22 zł
5. Farba Global Colours Yellow 20g 22 zł
6. Farba Global Colours Orange 20g 22 zł
7. Farba Global Colours Red 20g 22 zł
8.
Butelka z atomizerem 4,9 
9. (2 sztuki) Pędzel Superstar round #2 35 
10. (4 sztuki) Gąbeczka na palec Dauber Finger 15,60 
11. (8 sztuk) Gąbka z zaokrąglonymi brzegami 15,20 
12. Zestaw gąbeczek na patyku z drewnianą rączką 7,9 
13. Szablony o numerach: H5; 45; 19; 14; 26,7 
14. Szablony 2D o numerach: K2; K6 25,80 

     Warto zaznaczyć, że zawarte na naszej liście produkty takie jak: pędzle, gąbki i szablony, są wielorazowego użytku. Jeśli będą należycie użytkowane, myte i przechowywane, mogą służyć przez wiele lat. Szczegółowe instrukcje dotyczące tego, jak zadbać o wielorazowy sprzęt do malowania twarzy i ciała, znajdziesz na naszym blogu w cyklu artykułów „Mini Akademia Profesjonalnego Face Painter’a”.

Nie panikuj! Zainspiruj się i spraw dzieciom radość!

     A co jeśli masz już wymienione wyżej produkty, ale totalnie nie wiesz jak zabrać się za malowanie twarzy? Po pierwsze obejrzyj krótki film z instrukcją krok po kroku, jak prawidłowo używać farb, pędzla i gąbki:

     Następnie zainspiruj się najbardziej popularnymi wzorami dla dzieci. Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy projekty, które pomogą Ci malować w prosty i szybki sposób, używając tylko i wyłącznie produktów poleconych w tym artykule. Zobacz jak namalować:
Kotka; Pieska; Tygryska; Spiderman,a; Żółwia Ninja; Minionka; Księżniczkę; Myszkę Minnie; Pirata; Batmana; Jednorożca; Lokomotywę.
Oczywiście powyższym zestawem możesz stworzyć znacznie więcej wzorów, a jedyne co Cię ogranicza, to Twoja własna wyobraźnia.
Tak więc bez obaw - nie taki pędzel straszny!

     Pamiętaj! Atrakcja malowania dziecięcych buziek to kosmetyka, a więc Twoje zdolności plastyczne NIE są najważniejsze. Najważniejsze jest zawsze BEZPIECZEŃSTWO!
     Oferując atrakcję malowania buziek dla dzieci zawsze korzystaj z profesjonalnych i atestowanych farb do malowania twarzy i ciała dostępnych oczywiście w Decorolce.

     Artykuł powstał przy współpracy z KochASIAart – Kasia Niedźwiedź; profesjonalna polska Face Painter’ka; Międzynarodowy Trener Face Painting; autorka kolekcji australijskich farb do malowania twarzy i ciała „Furry Friends” Global Colours; autorka kolekcji szablonów do malowania twarzy i ciała z serii KochASIAart produkcji Decorolka.