Wojownicze Żółwie Ninja to kreskówka, która podbiła serca chłopców na całym świecie. Nic więc dziwnego, że o podobiznę bohaterskich gadów proszą nas także dzieci podczas atrakcji malowania twarzy.  W tym artykule przedstawimy Ci naszą propozycję krok po kroku, dzięki której w szybki i łatwy sposób możesz namalować Żółwia Ninja, używając tylko podstawowego zestawu do malowania buziek. Jeśli nadal nie wiesz jaki najtańszy, praktyczny i co bardzo ważne, bezpieczny sprzęt do malowania buziek zakupić, to zachęcamy Cię do przeczytania naszego bloga: „Podstawowy zestaw do malowania buziek?”

ŻÓŁW NINJA – potrzebne produkty:

* Farba Global Colours White 32g
* Farba Superstar Black 45g
* Farba Global Colours Fresh Green 20g
* Farba Global Colours Red 20g
* Farba Global Colours Yellow 20g
* ½ zaokrąglonej gąbki
* Pędzel okrągły Superstar #2
* Szablon Decorolka 14
* Gąbka Dauber Finger 
* Atomizer z wodą

KROK 1.

Spryskaj delikatnie czerwoną farbę i nałóż na jedną końcówkę suchej zaokrąglonej gąbki. Następnie według załączonego wzoru delikatnie tapując (poklepując) nałóż farbę na twarz dziecka. Tę samą czynność powtórz z użyciem farby zielonej, którą możesz nałożyć na drugi (czysty) koniec tej samej gąbeczki.

żółw Ninja krok po kroku

KROK 2.
Spryskaj delikatnie żółtą farbę wodą, a następnie nanieś ją poprzez pocieranie na suchą gąbeczkę Dauber Finger (gąbka na palec). Przykładając szablon do twarzy dziecka delikatnie tapuj gąbką celem odbicia jego wzoru. Pamiętaj, aby przytrzymywany palcami szablon nie miał możliwości przesuwania się podczas odbijania wzoru.

żółw ninja malowanie twarzy

 

KROK 3.
Przy pomocy atomizera nanieś delikatną mgiełkę wody na czarną farbę i aktywuj ją okrągłym pędzlem (włosie pędzla powinno być wilgotne lecz nie ociekające). Namaluj delikatną czarną linie nadającą kształt maski oraz brwi.

żółw ninja malowanie buzi

KROK 4.
Przy pomocy atomizera nanieś delikatną mgiełkę wody na białą farbę i aktywuj ją okrągłym pędzlem (włosie pędzla powinno być wilgotne lecz nie ociekające). Delikatnymi liniami rozjaśnij malunek według wzoru - jednak nie musi to być dokładna kopia.

żółw malowanie twarzy

     Mamy nadzieję, że nasz samouczek ŻÓŁW NINJA krok po kroku pomoże Ci podczas atrakcji malowania dziecięcych twarzy. Jeśli jednak chcesz malować dziecięce buźki „bezstresowo” i cenisz w sobie estetykę działania, warto poćwiczyć w domu. W tym celu bardzo pomocna jest mata treningowa A4, na której można namalować dany wzór, a jednocześnie stworzyć swój własny projekt i uwiecznić na zdjęciu jako osobisty.

     Malowanie dziecięcych buziek jest łatwe, jeśli zależy Ci na prostym wyglądzie malunku. Jeśli jednak załapiesz „zmalowanego bakcyla” i ważny jest dla Ciebie rozwój osobisty, zapraszamy do naszej serii artykułów blog Decorolka: „Mini Akademia profesjonalnego Face Painter’a”, w których dowiesz się jak sprawić, aby Twoje malunki zawsze kończyły się szczerą reakcją dziecka „WOW!”

     Artykuł powstał przy współpracy z KochASIAart – Kasia Niedźwiedź; profesjonalna polska Face Painter’ka; Międzynarodowy Trener Face Painting; autorka kolekcji australijskich farb do malowania twarzy i ciała „Furry Friends” Global Colours; autorka kolekcji szablonów do malowania twarzy i ciała z serii KochASIAart produkcji Decorolka.