Motywy wielkanocne takie jak zajączek, kurczak, czy pisanka są wdzięcznym tematem do pomalowania dziecięcej buzi. Malunek wykonany przy użyciu farb w soczystych, wiosennych kolorach jest gwarancją wielkiego usmiechu małego modela.

     W dzisiejszym wpisie podrzucamy inspiracjęna wielkanocny malunek krok po kroku.


malowanie twarzy wielkanoc 
PISANKA WIELKANOCNA – potrzebne produkty: KROK 1.
Spryskaj farbę Caribean i nałóż na suchą EKO gąbkę. Następnie według załączonego wzoru delikatnie tapując (poklepując) w jednym miejscu nałóż farbę na twarz.

KROK 2.
Przy pomocy atomizera nanieś delikatną mgiełkę wody na białą farbę i aktywuj ją pędzlem Petal Full Bloom (włosie pędzla powinno być wilgotne lecz nie ociekające). Następnie na ostrą końcówkę włosia tego samego pędzla nanieś odrobinę farby czarnej. Poprzez odpowiedni docisk włosia pędzla namaluj bazie wielkanocne według załączonego wzoru.

KROK 3.
Nanieś białą farbę na gąbeczkę Dauber Finger i odbij szablon na kolorowej pisance.

KROK 4.
Przy pomocy atomizera nanieś delikatną mgiełkę wody na białą farbę i aktywuj ją okrągłym pędzlem (włosie pędzla powinno być wilgotne lecz nie ociekające). Delikatnymi liniami rozjaśnij malunek według wzoru - jednak nie musi to być dokładna kopia.

KROK 5.
Nanieś żółto-pomarańczową farbę na gąbeczkę Dauber Finger i odbij element z szablonu po bokach projektu.

pisanka malowanie twarzy

Mamy nadzieję, że nasz samouczek WIELKANOCNA PISANKA krok po kroku pomoże Ci podczas atrakcji malowania dziecięcych twarzy. Jeśli jednak chcesz malować dziecięce buźki „bezstresowo” i cenisz w sobie estetykę działania, warto poćwiczyć w domu. W tym celu bardzo pomocna jest mata treningowa A4, na której można namalować dany wzór, a jednocześnie stworzyć swój własny projekt i uwiecznić na zdjęciu jako osobisty.

     Malowanie dziecięcych buziek jest łatwe, jeśli zależy Ci na prostym wyglądzie malunku. Jeśli jednak załapiesz „zmalowanego bakcyla” i ważny jest dla Ciebie rozwój osobisty, zapraszamy do naszej serii artykułów blog Decorolka: „Mini Akademia profesjonalnego Face Painter’a”, w których dowiesz się jak sprawić, aby Twoje malunki zawsze kończyły się szczerą reakcją dziecka „WOW!”

     Artykuł powstał przy współpracy z KochASIAart – Kasia Niedźwiedź; profesjonalna polska Face Painter’ka; Międzynarodowy Trener Face Painting; autorka kolekcji australijskich farb do malowania twarzy i ciała „Furry Friends” Global Colours; autorka kolekcji szablonów do malowania twarzy i ciała z serii KochASIAart produkcji Decorolka.