W letnim zmalowanym wzorniku nie powinno zbraknąć projektu „Statek”. W tym artykule przedstawimy naszą propozycje krok po kroku, dzięki której w szybki i łatwy sposób możesz wykonać efektowny makijaż statku, zarówno w wersji na twarz, jak i na rączkę dziecka.

STATEK – wersja na twarz

* Szablon KochASIAart K3
* Farba Global Colours White 32g
* Farba Global Colours Strong Black 20g
* Farba Global Colours Baby Blue 20g
* Farba Global Colours Brown 20g
Farba Global Colours Split Cake 50 g Caribbean
Pędzel okrągły KingArt #1
* Gąbka Dauber Finger 3 sztuki
* ½ zaokrąglonej gąbki

* Atomizer z wodą

KROK 1.

Spryskaj delikatnie farbę Caribean i nałóż na suchą zaokrągloną gąbkę (pocierając gąbką po farbie zgodnie z kierunkiem ułożenia kolorów). Nałóż farbę na czoło dziecka poprzez tapowanie uzyskując wzór łuku jak na załączonym zdjęciu.

malowanie twarzy statek

KROK 2.
Spryskaj farbę białą i brązową, a następnie poprzez pocieranie suchymi gąbeczkami Dauber Finger o farby nanieś na każdą z nich osobny kolor. Przyłóż szablon KochASIAart K3 do twarzy dziecka i poprzez tapowanie odbij odpowiednio kolorystycznie tło statku jak na załączonym zdjęciu.

statek krok po kroku

KROK 3.

Na czystą gąbeczkę Dauber Finger nałóż farbę czarną (pamiętaj, że gąbka po nałożeniu farby musi być wilgotna, ale nie ociekająca). Odbij dokładnie całkowity obrys statku z szablonu KochASIAart K3 w taki sposób jak na załączony zdjęciu. Następnie przestaw szablon dopasowując go do czoła tak, aby tym samym sposobem odbić motyw ptaków.

malowanie twarzy statek

KROK 4.

Aby wykończyć projekt na czystą gąbeczkę na palec nałóż farbę niebieską i tylko przy jej użyciu w dolnej części statku domaluj „tło wody” jak na załączonym zdjęciu [4]. Następnie nanieść delikatną mgiełkę wody na białą farbę i aktywują ją pędzlem okrągłym (włosie pędzla powinno być wilgotne , ale nie ociekające, a także nie powinno zawierać „grudek” farby). Domaluj na statku delikatne linie rozjaśniające oraz fale według własnego uznania.

malowanie twarzy statek

 

STATEK – wersja na rękę

Potrzebne produkty:
* szablon KochASIAart K3
* Farba Global Colours White 32g
* Farba Global Colours Strong Black 20g
* Farba Global Colours Baby Blue 20g
* Farba Global Colours Brown 20g
* Farba Global Colours Fresh Blue 20g
* Farba Global Colours Deep Magenta 20g
Pędzel Global Colours Blending Small
* Gąbka Dauber Finger – 3 sztuki

* Pędzel okrągły KingArt #1
* Atomizer z wodą
* Brokat Vivid Glitter Cream

KROK 1.

Spryskaj delikatnie farbę białą i brązową, a następnie poprzez pocieranie suchymi gąbeczkami Dauber Finger o farby nanieś na każdą z nich osobny kolor. Przyłóż szablon KochASIAart K3 do rączki dziecka i poprzez tapowanie odbij odpowiednio kolorystycznie tło statku jak na załączonym zdjęciu.

statek krok po kroku

KROK 2.

Na czystą gąbeczkę Dauber Finger nałóż farbę czarną (pamiętaj, że gąbka po nałożeniu farby musi być wilgotna, ale nie ociekająca). Odbij dokładnie całkowity obrys statku z szablonu KochASIAart K3 w taki sposób jak na załączony zdjęciu.


KROK 3.

Przy pomocy atomizera nanieść delikatną mgiełkę wody na farby: niebieską, błękitną, magenta oraz białą. Namaluj je kolejno pędzlem okrągłym na skórze rączki według załączonego wzoru na zdjęciach (włosie pędzla przed nabraniem kolejnego koloru farby powinno być czyste, wilgotne ,ale nie ociekające, a także nie powinno zawierać „grudek” farby). Tą samą czynność powtórz z farbą błękitną. Pamiętaj, że nie musisz dokładnie kopiować zarówno propozycji naszego tła jak i fal.
KROK 4.

Zwilż wodą pędzel do blendowania tak, aby włosie było mokre, ale nie ociekające. Wilgotnym włosiem zblenduj ze sobą linie łączące kolory tła na niebie oraz wycieniuj tym samym sposobem fale na morzu jak na zdjęciu. Warto ocierać w międzyczasie włosie pędzla o np. ręcznik papierowy lub ściereczkę celem usunięcia nadmiaru wody i farby.


KROK 5.

Na czystą gąbeczkę Dauber Finger nałóż farbę białą i z szablonu KochASIAart K3 odbij motyw ptaków jak na przykładowym zdjęciu.


KROK 6.

Twój malunek jest już całkowicie gotowy, jednak my proponujemy Tobie dodać jeszcze odrobinę blasku przy pomocy brokatu jak na załączonym zdjęciu.Mamy nadzieję, że nasz samouczek STATEK krok po kroku pomoże Ci podczas atrakcji malowania dziecięcych twarzy. Jeśli jednak chcesz malować dziecięce buźki „bezstresowo” i cenisz w sobie estetykę działania, warto poćwiczyć w domu. W tym celu bardzo pomocna jest mata treningowa A4, na której można namalować dany wzór, a jednocześnie stworzyć swój własny projekt i uwiecznić na zdjęciu jako osobisty.

     Artykuł powstał przy współpracy z KochASIAart – Kasia Niedźwiedź; profesjonalna polska Face Painter’ka; Międzynarodowy Trener Face Painting; autorka kolekcji australijskich farb do malowania twarzy i ciała „Furry Friends” Global Colours; autorka kolekcji szablonów do malowania twarzy i ciała z serii KochASIAart produkcji Decorolka.