Motyw autka jest bardzo popularny wśród chłopców w każdym wieku. Dlatego też w zmalowanym wzorniku nie powinno zabraknąć projektu "samochód". W tym artykule przedstawimy naszą propozycję krok po kroku, dzięki której w szybki i łatwy sposób możesz wykonać efektowny malunek samochodu, zarówno w wersji na twarz, jak i na rączkę dzięcka.

Samochód - wersja na twarz:

* Szablon KochASIAart K4
* Farba Global Colours White 32g
* Farba Superstar Black 45g
* Farba Global Colours Yellow 20g
* Farba Global Colours Red 20g
Farba One Stroke Global Colours Delphin Dive
Pędzel Facepaintshop Short Angular 5/8

Pędzel okrągły KingArt #1
* Gąbka Dauber Finger 3 sztuki

* Atomizer z wodą

KROK 1.

Spryskaj delikatnie czerwoną farbę wodą, a następnie nanieś ją poprzez pocieranie na suchą gąbeczkę Dauber Finger (gąbka na palec). Przykładając szablon do twarzy dziecka delikatnie tapuj gąbką celem odbicia elementu tła samochodu z szablonu K4. Pamiętaj, aby przytrzymywany palcami szablon nie miał możliwości przesuwania się podczas odbijania wzoru, a gąbka była lekko wilgotna (nie ociekająca).

malowanie twarzy autko

KROK 2.

Dokładnie tą samą czynność co w „krok 1” powtórz z farbą żółtą, aby odbić kolejny element z szablonu K4. Przyłóż szablon dopasowując drugi element samochodu do już wcześniej namalowanego czerwonego.


szablon do twarzy samochód

KROK 3.

Spryskaj delikatnie czarną farbę wodą, a następnie nanieś ją poprzez pocieranie na suchą gąbeczkę Dauber Finger (gąbka na palec). Przyłóż szablon do twarzy dziecka i delikatnie tapuj gąbką celem odbicia konturów samochodu z szablonu K4.


KROK 4.

Przy pomocy atomizera nanieść delikatną mgiełkę wody na farbę „One Stroke” i aktywują ją pędzlem płaskim poprzez pocieranie włosiem wzdłuż kolorów (włosie pędzla powinno być wilgotne ,ale nie ociekające, a także nie powinno zawierać „grudek” farby). Namaluj „linie’ jak na załączonym zdjęciu, pamiętając o okręcaniu pędzla tak, aby malując uzyskać odpowiednio szeroką i szpiczastą końcówkę malowanego wzoru.


KROK 5.

Przy pomocy atomizera nanieść delikatną mgiełkę wody na białą farbę i aktywują ją pędzlem okrągłym (włosie pędzla powinno być wilgotne ,ale nie ociekające, a także nie powinno zawierać „grudek” farby). Domaluj na samochodzie delikatne linie rozjaśniające oraz elementy dookoła według własnego uznania.


 

SAMOCHÓD – wersja na rączkę

 

Potrzebne produkty:
* szablon KochASIAart K4
* Farba Superstar Star Petrol (shimmer)
* Farba Superstar Interferenz Yellow (shimmer)
* Farba Global Colours Strong Black
* Farba Global Colours White
* Gąbka Dauber Finger – 3 sztuki
* Pędzel okrągły KingArt #1
* Atomizer z wodą
* Brokat Vivid Glitter Cream

KROK 1.

Spryskaj delikatnie farbę Star Petrol wodą, a następnie nanieś ją poprzez pocieranie na suchą gąbeczkę Dauber Finger (gąbka na palec). Przykładając szablon do rączki dziecka delikatnie tapuj gąbką celem odbicia elementu tła samochodu z szablonu K4. Pamiętaj, aby przytrzymywany palcami szablon nie miał możliwości przesuwania się podczas odbijania wzoru, a gąbka była lekko wilgotna (nie ociekająca).
KROK 2.

Dokładnie tą samą czynność co w „krok 1” powtórz z farbą Interferenz Yellow, aby odbić kolejny element z szablonu K4. Przyłóż szablon dopasowując drugi element samochodu do już wcześniej namalowanego czerwonego.


KROK 3.

Spryskaj delikatnie czarną farbę wodą, a następnie nanieś ją poprzez pocieranie na suchą gąbeczkę Dauber Finger (gąbka na palec). Przyłóż szablon do rączki dziecka i delikatnie tapuj gąbką celem odbicia konturów samochodu z szablonu K4.

KROK 4.

Przy pomocy atomizera nanieść delikatną mgiełkę wody na białą farbę i aktywują ją pędzlem okrągłym (włosie pędzla powinno być wilgotne ,ale nie ociekające, a także nie powinno zawierać „grudek” farby). Domaluj na samochodzie delikatne linie rozjaśniające.

KROK 5.

Twój malunek jest już całkowicie gotowy, jednak my proponujemy Tobie dodać jeszcze odrobinę blasku przy pomocy brokatu jak na załączonym zdjęciu. Mamy nadzieję, że nasz samouczek SAMOCHÓD krok po kroku pomoże Ci podczas atrakcji malowania dziecięcych twarzy. Jeśli jednak chcesz malować dziecięce buźki „bezstresowo” i cenisz w sobie estetykę działania, warto poćwiczyć w domu. W tym celu bardzo pomocna jest mata treningowa A4, na której można namalować dany wzór, a jednocześnie stworzyć swój własny projekt i uwiecznić na zdjęciu jako osobisty.

     Artykuł powstał przy współpracy z KochASIAart – Kasia Niedźwiedź; profesjonalna polska Face Painter’ka; Międzynarodowy Trener Face Painting; autorka kolekcji australijskich farb do malowania twarzy i ciała „Furry Friends” Global Colours; autorka kolekcji szablonów do malowania twarzy i ciała z serii KochASIAart produkcji Decorolka.