Tatuaże tymczasowe stanowią fantastyczną alternatywę dla trwałych tatuaży. Zamiast zobowiązywać się na stałe, można eksperymentować z różnymi wzorami i stylami na skórze, bez konieczności zachowywania ich na zawsze. To doskonała opcja dla osób, które wahają się z podjęciem decyzji o trwałym tatuażu, lub po prostu chcą od czasu do czasu zmieniać swój wygląd. Tatuaże tymczasowe oferują kreatywną swobodę i elastyczność, pozwalając jednocześnie wyrazić siebie poprzez sztukę ciała.

     Istnieje wiele różnych metod tworzenia tatuaży tymczasowych, ale jedną z dających najlepsze efekty jest użycie tuszu do tatuaży tymczasowych ProAiir INK oraz aerografu.

     1. Co to jest ProAiir INK?

     ProAiir INK to wyjątkowa farba, stworzona specjalnie do malowania na skórze. Konsystencja farby jest płynna, co sprawia, że jest łatwa do rozprowadzania i nakładania na skórę. Płynność ta ułatwia również mieszanie kolorów, co daje twórcom szersze pole do wyrażenia swojej kreatywności. Warto również podkreślić, że farba ProAiir INK opiera się na bazie alkoholu. Ten składnik pomaga farbie szybko schnąć, co jest istotne podczas malowania na skórze, zwłaszcza w przypadku tworzenia tatuaży na imprezach, festiwalach lub innych wydarzeniach, gdzie czas jest ograniczony. Alkohol w składzie farby sprawia, że jest ona wodoodporna, co oznacza, że nie będzie się rozmazywać ani zmywać w kontakcie z wodą.

     2. Czy tatuaż tymczasowy ProAiir INK jest bezpieczny dla skóry?

     ProAiir INK jest produktem bezpiecznym do stosowania na skórze. Wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych, zawiera w składzie surowce, które przeszły rygorystyczne testy i zostały zatwierdzone przez renomowaną agencję FDA. To dowodzi, że jest to produkt spełniający najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.

     Certyfikat "Bezpieczny dla skóry," wydany przez niezależne laboratorium w USA, jest dodatkowym potwierdzeniem, że ProAiir INK jest wolny od potencjalnych składników, które mogłyby powodować alergie lub podrażnienia skóry. 

     Szczególnie istotne jest to, że ProAiir INK może być stosowany już od 3 roku życia. Ta niska granica wiekowa sprawia, że jest on dostępny dla dzieci, co pozwala na tworzenie kreatywnych malunków i tatuaży tymczasowych, z jednoczesnym zachowaniem bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników.     3. Jak długo utrzymuje się na skórze?

     Tusz ProAiir INK utrzymuje się na skórze nawet 5-7 dni. Jednak jeśli tatuaż jest naniesiony prawidłowo i utrzymany w „suchych warunkach”, przetrwa nawet do 14 dni. Aby uzyskać najlepsze rezultaty należy tusz nanosić bezpośrednio na czystą i odtłuszczoną skórę (bez makijażu, kremów i balsamów). W celu wydłużenia trwałości tatuażu, usunięcia efektu lepkości farby, czy też zapobiegnięciu niechcianych zabrudzeń np. odzieży, zaleca się pokrycie go pudrem transparentnym naniesionym za pomocą pędzla kabuki. Ze względu na długi okres utrzymywania się produktu na skórze, NIE zaleca się stosowania produktu na twarzy małych dzieci.

     4. Jak używać ProAiir Ink?

     Przed rozpoczęciem aplikacji farby,ważne jest dokładne wstrząśnięcie buteleczki, aby zapewnić jednolitą konsystencję. Następnie warto pamiętać o odtłuszczeniu skóry, co pomoże farbie lepiej przylegać i utrzymać się na dłużej. Dbając o estetykę swojego warsztatu pracy, warto założyć rękawiczki ochronne, aby uniknąć kontaktu z farbą.

     ProAiir INK można nakładać na skórę różnymi sposobami, w zależności od preferencji i potrzeb. Możesz użyć aerografu, co zapewni precyzyjne i równomierne rozprowadzenie farby:

     * Aerograf

 • Nakładaj tusz za pomocą aerografu z ustawionym ciśnieniem na 10-15 psi.

 • Aby uzyskać najlepszą kontrolę rozpylaj tusz z odległości ok. 5-10 centymetrów od powierzchni skóry.

 • Nakładaj małymi warstwami. Dzięki temu uzyskasz wyrazisty i głęboki kolor. Zbyt gruba warstwa tuszu może spowodować odpryski.

 • Nadmiar tuszu na skórze zetrzyj wacikiem lub patyczkiem kosmetycznym nasączonym alkoholem.

  * Gąbka i pędzel

 • Do tuszu używaj zawsze suchej gąbki lub suchego pędzla.

 • Używając gąbki przydatne jest zamontowanie do butelki z tuszem końcówki rozpylającej, która będzie pełniła funkcję atomizera. Dzięki temu z łatwością spryskasz gąbeczkę odpowiednią ilością farby.

 • Przy zastosowaniu pędzla umieść niewielką ilość tuszu w małym pojemniku. Produkt jest na bazie alkoholu co powoduje jego szybkie wysychanie, dlatego warto, aby dozowanie produktu było minimalne i dostosowane do potrzeb zużycia. Zamykany pojemniczek uniemożliwi dopływ powietrza i zapewni Ci wydłużenie trwałości/płynności farby.


     5. Jak wykonać tatuaż tymczasowy ProAiir INK przy użyciu szablonów?

     Szablony wielokrotnego użytku:

     Aby wykonać efektowny tatuaż tymczasowy ProAiir INK oczyść skórę, a następnie przyłóż szablon wielokrotnego użytku w docelowym miejscu na ciele w taki sposób, aby szczelnie przylegał do skóry. Gdy szablon jest idealnie dopasowany do powierzchni skóry, odbij docelowy wzór szablonowy używając w tym celu aerografu lub gąbki nasączonej farbą. Tym sposobem możesz nanosić na siebie różne wzory szablonowe, dzięki czemu uzyskasz wyjątkowe projekty Tattoo, także w wersji trójwymiarowej.
     Aby tatuaż nie miał efektu lepkości i był znacznie trwalszy, nanieś na farbę za pomocą pędzla kabuki puder transparentny.
     Po zakończonej pracy możesz umyć szablony za pomocą alkoholu o stężeniu powyżej 90% i użytkować je ponownie bez granic.

     * Szablony samoprzylepne:

     Tatuaż tymczasowy ProAiir INK jest niezwykle prosty i szybki w wykonaniu przy użyciu autorskich szablonów samoprzylepnych Decorolka. Wystarczy oczyścić, a następnie dokładnie nakleić szablon w docelowym miejscu na skórze i odbić jego wzór tuszem za pomocą gąbeczki nasączonej tuszem lub aerografu. Odklej szablon i gotowe! Jeśli chcesz wzmocnić trwałość tatuażu i zapobiec jego lepkości, przed odklejeniem szablonu nanieś na farbę puder transparentny.

     6. Jak usunąć ProAiir INK ze skóry?

     Aby bezproblemowo i skutecznie usunąć farbę ze skóry należy w tym celu użyć alkoholu o stężeniu powyżej 90%, oliwki dziecięcej i mydła.

     * Zmywanie z małych powierzchni ciała:

     NIE używaj wody! Nałóż wybrany produkt na tatuaż i pozwól aby wsiąkł w farbę. Jak farba ulegnie zmiękczeniu delikatnie przetrzyj dany obszar gąbką z płynnym mydłem.

     * Zmywanie z dużych powierzchni ciała:

     Jeśli powierzchnia skóry została obszernie pokryta tuszem, najbardziej skutecznym sposobem usunięcia produktu jest całkowite i obfite natłuszczenie pomalowanego obszaru, lub dość długie moczenie w ciepłej wodzie. Dopiero kiedy farba na skórze ulegnie zmiękczeniu należy postępować jak w punkcie "a".


     7. Dodatkowe wskazówki:
 • Choć produkt dopuszczony jest do użytku od 3 roku życia, ze względu na dużą ruchliwość małych dzieci i szybkie schniecie produktu sam producent zaleca stosowanie tuszu u dzieci od 6 roku życia.

 • Jeśli używasz do tuszu aerografu, pamiętaj, aby stosować go w dobrze wentylowanym miejscu i z dala od otwartego ognia.

 • Jeśli tuszem zostanie pobrudzona tkanina pamiętaj, aby NIE usuwać plamy wodą! Jedynym ratunkiem w takiej sytuacji może się okazać zmywanie poprzez wcieranie alkoholu o stężeniu powyżej 90%, lub spryskanie lakierem do włosów na bazie alkoholu i pocieranie.

 • Do czyszczenia pędzli, gąbek, szablonów oraz aerografu NIE używaj wody! Czyść swoje narzędzia za pomocą alkoholu o stężeniu powyżej 90%

 • NIGDY nie mieszaj ProAiir z wodą, ani innymi produktami! Możesz mieszać tylko i wyłącznie między sobą produkty ProAiir, tworząc tym sposobem na przykład nowe kolory.

 • Nie należy stosować tuszu na otwarte rany!

 • Termin ważności od dnia otwarcia produktu to 36 miesięcy.

     Podsumowując, ProAiir INK to farba tuszowa, która wyróżnia się wodoodpornością, płynną konsystencją i bazą alkoholową, co czyni ją doskonałym wyborem do tworzenia trwałych i efektownych dzieł sztuki na skórze.

Artykuł powstał przy współpracy z KochASIAart – Kasia Niedźwiedź; profesjonalna polska Face Painter’ka; Międzynarodowy Trener Face Painting; autorka kolekcji australijskich farb do malowania twarzy i ciała „Furry Friends” Global Colours; autorka szablonów do malowania twarzy i ciała z serii KochASIAart produkcji Decorolka.