Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. A to oznacza, że już wkrótce wielu z Waszych bliskich podrapie się po głowie i zapyta samego siebie „Co kupić w prezencie?”.


Postanowiłam troszkę pomóc i stworzyłam listę produktów, z których na pewno ucieszy się każdy face painter.

Oto ona:

(po kliknięciu w podświetloną nazwę produktu zostaniecie automatycznie przekierowani do sklepu, w którym można go zakupić)

Prezenty do 50 zł:

Pędzle – dobrych pędzli nigdy dość (zupełnie jak butów ). Dlatego zakup markowego pędzla do malowania twarzy jest pomysłem bardzo praktycznym.


Można troszkę zaszaleć i zakupić pędzle, które nie każdy face painter ma w swoim kuferku, bo nie zawsze starcza na nie pieniędzy, gdyż zwykle są ważniejsze wydatki. Może to być pędzel do malowania sierści (1) lub na przykład pędzel kabuki (2) do malowania dużych powierzchni.

Jeżeli jednak chcemy mieć pewność, że nasz prezent będzie w ciągłym użyciu sięgnijmy po pędzel nr 4 (3), do malowania kwiatów (4) metodą double dip lub płaski (5) do malowania techniką one storkę (zmalować nim można tęcze, różyczki, motylki itp.).

Farby – wiadomo, potrzebne są zawsze i schodzą w nieograniczonych ilościach. Farba biała (6) lub czarna (7) przydadzą się zawsze.

Można też pójść w kolory i zakupić jakiegoś splita (8) albo rainbow cake`a (9). 

Również farby świecące w świetle UV (10) na pewno ucieszą obdarowaną osobę.

Szablony do malowania twarzy (11) są nieocenioną pomocą dla początkujących, a także w sytuacjach, gdy liczy się czas, bo znacznie przyspieszają malowanie. Bardziej skomplikowane malunki nabierają charakteru, gdy doda się do nich kilka elementów przy pomocy szablonu. Tak więc z takiego prezentu ucieszy się zarówno początkujący, jak i zaawansowany facepainter.

prezent dla face paintera

Brokat – jak mówi stare przysłowie facepainterów „Brokatu nigdy dość!”, dlatego zakup tej błyszczącej ozdoby na pewno będzie strzałem w dziesiątkę.

Może to być zarówno brokat drobny w żelu (12), jak i taki o większej garmaturze, w różnych kształtach, czyli chunky glitter (13).

O pędzle warto dbać i odpowiednio je przechowywać. Przyda się zatem etui/tuba (14) lub piórnik na pędzle (15).

Mata treningowa - większość facepainterów ma na wysposażeniu matę treningową, dlatego aby niespodzianka się udała, warto zakupić mate treningową brzuszek (16) lub dekolt (17).

Kuferek (18) - farby, pędzle i pozstałe akcesoria do face paintingu trzeba gdzieś trzymać. Początkowo, gdy zasoby face paintera nie są jeszcze mocno rozbudowane wystarczy mały, rozkładany kuferek.

Prezenty do 100 zł:


Kolorowa mata treningowa (19) - propozycja mat treningowych już się wcześniej pojawiła, jednak ta również zasługuje na uwagę, ze względu na swój kolor.

Jeżeli chcemy przeznaczyć na prezent ok 100 zł warto rozejrzeć się za paletami farb, na przykład taką ze splitami (20).

Gra dj hero (21) - niewtajemniczeni spytają zapewne „co robi gra komputerowa w zestawieniu prezentów dla face paintera?” Tymczasem jest to rzecz pożądana przez wielu artystów... Szukajcie koniecznie gry z konsolą, bo o nią właśnie, a nie o samą grę chodzi – sprawdza się świetnie jako kufer do przechowywania sprzętu.

Prezenty do 200 zł

Zestaw chunky glitterów biodegradowalnych (22) – jeżeli osoba obdarowywana nie jest obojętna na stan otaczającego nas środowiska i stara się żyć proekologicznie, podaruj jej zestaw bodegradowalnych chunky brokatów.

Walizka (23) - chyba nie trzeba tłumaczyć, po co?

Paletka z kolorami podstawowymi (24) – sprawdzi się doskonale np. podzas wakacji, w podróży, bo zajmuje mało miesca, a można mieć wszystkie najważniejsze kolory przy sobie i ćwiczyć na łonie natury.

Składany stół (25) - tym razem zacytuję moją babcię: „Kto ze sobą nosi, ten się nikogo nie prosi:. Składny stół z krzesełkami sprawdzi się znakomicie podczas pracy na wszelkich plenerowych piknikach i festynach. Lekki, łatwy do złożenia i zapakowania do auta.

Prezenty powyżej 200 zł

Lampa pierścieniowa (26) – nie tylko ulatwia prace doświetlając malowane powierzchnie. Umożliwia również robienie dobrych zdjęć. A jeżli dorzucić do tego czarne tło fotograficzne (27) to już w ogóle pełna radość.

Kufer kosmetyczny (28) - level hard jeśli chodzi o przechowywanie i transport farb i akcesoriów do malowania twarzy. Marzenie wielu...

Możesz podarować też coś niematerialnego, ale równie cennego, niż najdroższy kufer. Coś, czego wartość jest właściwie bezcenna, a mianowicie... szkolenie :) (29)

szkolenie face painting

     W zależności od tego, czy obdarowywana osoba zaczyna dopiero swoją przygodę z face paintingiem, czy też maluje już od jakiegoś czasu, ale dba o to, aby nieustannie się rozwijać, poszukaj odpowiedniego szkolenia.

A jeśli nie chcesz decydować sam, podaruj po prostu kartę podarunkową (30) - na pewno zostanie z rozsądkiem zagospodarowana (czy aby na pewno z rozsądkiem ;) )

Udanych zakupów!