Wśród chłopców nie brakuje fanów pociągów. Nie ma się zatem co dziwić, że podczas atrakcji malowania twarzy możesz mieć sporo takich życzeń do zmalowania. Pociąg nie należy do najłatwiejszych tematów, a do tego trzeba mieć na uwadze rodzaj farb i produktów jakimi można dany projekt namalować, dostosowując go do poziomu swoich „umiejętności plastycznych”. Dlatego w tym artykule przedstawimy Ci naszą propozycję krok po kroku, dzięki której w szybki i łatwy sposób możesz namalować pociąg, używając tylko podstawowego zestawu do malowania buziek. Jeśli nadal nie wiesz jaki najtańszy, praktyczny i co bardzo ważne bezpieczny sprzęt do malowania buziek zakupić, to zachęcamy Cię do przeczytania naszego bloga: „Podstawowy zestaw do malowania buziek?”

POCIĄG – potrzebne produkty:

* Farba Global Colours White 32g
* Farba Superstar Black 45g
* Farba Global Colours Yellow 20g
* Farba Global Colours Baby Blue 20g
* ½ zaokrąglonej gąbki
* Pędzel okrągły Superstar #2
* Szablon 2D KochAsiaart K2
* Gąbka Dauber Finger 3 sztuki
* Atomizer z wodą


KROK 1.
Spryskaj delikatnie białą farbę wodą, a następnie nanieś ją poprzez pocieranie na suchą gąbeczkę Dauber Finger (gąbka na palec). Według załączonego wzoru delikatnie tapując (poklepując) nałóż farbę tworząc chmury. Tym samym sposobem powtórz czynność używając czystej gąbeczki i koloru niebieskiego, aby na Twoim malunku obydwa kolory stworzyły obłoki.

pociąg krok po kroku

KROK 2.
Spryskaj delikatnie białą farbę wodą, a następnie nanieś ją poprzez pocieranie na suchą gąbeczkę Dauber Finger – użyj gąbeczki, na którą wcześniej nakładana była już biel. Przykładając szablon do twarzy dziecka delikatnie tapuj gąbką celem odbicia tła pociągu z szablonu K2. Pamiętaj, aby przytrzymywany palcami szablon nie miał możliwości przesuwania się podczas odbijania wzoru, a gąbka była lekko wilgotna (nie ociekająca).

pociąg malowanie twarzy

KROK 3.
Spryskaj delikatnie czarną farbę wodą, a następnie nanieś ją poprzez pocieranie na suchą gąbeczkę Dauber Finger (gąbka na palec). Przykładając szablon do twarzy dziecka delikatnie tapuj gąbką celem odbicia konturów pociągu z szablonu K2. Pamiętaj, aby przytrzymywany palcami szablon nie miał możliwości przesuwania się podczas odbijania wzoru, a gąbka była lekko wilgotna (nie ociekająca). Następnie lekko przesuń szablon, aby dopasować i odbić tym samym sposobem wzór dymu.

pociąg malowanie buzi
KROK 4.
Spryskaj delikatnie żółtą farbę i nałóż na jedną końcówkę suchej zaokrąglonej gąbki. Następnie według załączonego wzoru delikatnie tapując (poklepując) nałóż farbę, która będzie odwzorowywać słońce, które nada malunkowi więcej koloru, ale nie jest elementem „obowiązkowym”.

jak namalować pociąg

     Mamy nadzieję, że nasz samouczek POCIĄG krok po kroku pomoże Ci podczas atrakcji malowania dziecięcych twarzy. Jeśli jednak chcesz malować dziecięce buźki „bezstresowo” i cenisz w sobie estetykę działania, warto poćwiczyć w domu. W tym celu bardzo pomocna jest mata treningowa A4, na której można namalować dany wzór, a jednocześnie stworzyć swój własny projekt i uwiecznić na zdjęciu jako osobisty.

     Malowanie dziecięcych buziek jest łatwe, jeśli zależy Ci na prostym wyglądzie malunku. Jeśli jednak załapiesz „zmalowanego bakcyla” i ważny jest dla Ciebie rozwój osobisty, zapraszamy do naszej serii artykułów blog Decorolka: „Mini Akademia profesjonalnego Face Painter’a”, w których dowiesz się jak sprawić, aby Twoje malunki zawsze kończyły się szczerą reakcją dziecka „WOW!”

     Artykuł powstał przy współpracy z KochASIAart – Kasia Niedźwiedź; profesjonalna polska Face Painter’ka; Międzynarodowy Trener Face Painting; autorka kolekcji australijskich farb do malowania twarzy i ciała „Furry Friends” Global Colours; autorka kolekcji szablonów do malowania twarzy i ciała z serii KochASIAart produkcji Decorolka.