Dzieci je lubią, bo któż nie chciałby się pobawić z takimi sympatycznymi żółtymi stworkami? Mowa oczywiście o Minionkach. Te wesołe, pełne życia stworki, które rozrabiają ile wlezie, skradły serca dzieci na całym świecie. Tak więc nic dziwnego, że podczas atrakcji malowania buziek, to jedna z postaci w którą chce się wcielić niejedno dziecko. Dlatego w tym artykule przedstawimy Ci naszą propozycję krok po kroku, dzięki której w szybki i łatwy sposób możesz wykonać makijaż Minionka, używając tylko podstawowego zestawu do malowania buziek. Jeśli nadal nie wiesz jaki najtańszy, praktyczny i co bardzo ważne bezpieczny sprzęt do malowania buziek zakupić, to zachęcamy Cię do przeczytania naszego bloga: „Podstawowy zestaw do malowania buziek?”

MINIONEK – potrzebne produkty:

* Farba Global Colours White 32g
* Farba Superstar Black 45g
* Farba Global Colours Yellow 20g
* Farba Global Colours Red 20g
Farba Global Colours Fresh Green 20g
* Pędzel okrągły Superstar #2
½ zaokraglonej gąbki
* Gąbeczka na patyku z drewnianą rączką
* Atomizer z wodą

*zamiast farb Red i Fresh Green można użyć farby Global Colours Brown

KROK 1.
Aby uzyskać oko Minionka spryskaj delikatnie biała farbę i nałóż na największą suchą gąbkę na patyku. Następnie według załączonego wzoru delikatnie tapując (poklepując) w jednym miejscu nałóż farbę na twarz dziecka. Aby stworzyć tło ogólne spryskaj żółtą farbę, nałóż na suchą końcówkę zaokrąglonej gąbki i poprzez tapowanie pomaluj dziecko według projektu.

minionek krok po kroku

 

KROK 2.
Na mniejszą rozmiarowo gąbkę na patyku nałóż kolor brązowy (brąz uzyskasz mieszając farbę czerwoną z zieloną) i delikatnie tapując odbij kółko brązowe wewnątrz wcześniej namalowanego tym samym sposobem koła białego.

malowanie twarzy minionek

KROK 3.
Przy pomocy atomizera nanieś delikatną mgiełkę wody na czarną farbę i aktywuj ją okrągłym pędzlem (włosie pędzla powinno być wilgotne lecz nie ociekające). Namaluj wykończenie oka Minionka oraz włoski.

minionek malowanie buzi

 

KROK 4.
Przy pomocy atomizera nanieś delikatną mgiełkę wody na białą farbę i aktywuj ją okrągłym pędzlem (włosie pędzla powinno być wilgotne lecz nie ociekające). Delikatnymi liniami i kropeczkami rozjaśnij malunek według wzoru - jednak nie musi to być dokładna kopia.

minionek krok po kroku

 

     Mamy nadzieję, że nasz samouczek MINIONEK krok po kroku pomoże Ci podczas atrakcji malowania dziecięcych twarzy. Jeśli jednak chcesz malować dziecięce buźki „bezstresowo” i cenisz w sobie estetykę działania, warto poćwiczyć w domu. W tym celu bardzo pomocna jest mata treningowa A4, na której można namalować dany wzór, a jednocześnie stworzyć swój własny projekt i uwiecznić na zdjęciu jako osobisty.

     Malowanie dziecięcych buziek jest łatwe, jeśli zależy Ci na prostym wyglądzie malunku. Jeśli jednak załapiesz „zmalowanego bakcyla” i ważny jest dla Ciebie rozwój osobisty, zapraszamy do naszej serii artykułów blog Decorolka: „Mini Akademia profesjonalnego Face Painter’a”, w których dowiesz się jak sprawić, aby Twoje malunki zawsze kończyły się szczerą reakcją dziecka „WOW!”

     Artykuł powstał przy współpracy z KochASIAart – Kasia Niedźwiedź; profesjonalna polska Face Painter’ka; Międzynarodowy Trener Face Painting; autorka kolekcji australijskich farb do malowania twarzy i ciała „Furry Friends” Global Colours; autorka kolekcji szablonów do malowania twarzy i ciała z serii KochASIAart produkcji Decorolka.