„Chociaż na chwilę stać się księżniczką” - to marzenie chyba każdej małej dziewczynki. Nic więc dziwnego, że podczas atrakcji malowania buziek, to jedna z postaci, w którą chce się wcielić niejedno dziecko. Dlatego w tym artykule przedstawimy Ci naszą propozycję krok po kroku, dzięki której w szybki i łatwy sposób możesz wykonać makijaż księżniczki, używając tylko podstawowego zestawu do malowania buziek. Jeśli nadal nie wiesz jaki najtańszy, praktyczny i co bardzo ważne bezpieczny sprzęt do malowania buziek zakupić, to zachęcamy Cię do przeczytania naszego bloga: „Podstawowy zestaw do malowania buziek?”

KSIĘŻNICZKA – potrzebne produkty:

* Farba Global Colours White 32g
* Farba Superstar Black 45g
* Farba Global Colours Yellow 20g
* Farba Global Colours Baby Blue 20g
* Pędzel okrągły Superstar #2
* Gąbeczka na patyku z drewnianą rączką
* Atomizer z wodą

KROK 1.
Spryskaj niebieską farbę i nałóż na suchą gąbkę na patyku (wielkość gąbki dopasuj odpowiedni do powierzchni czoła dziecka). Następnie według załączonego wzoru delikatnie tapując (poklepując) w jednym miejscu nałóż farbę na twarz.

KSIĘŻNICZKA KROK PO KROKU

 

KROK 2.
Przy pomocy atomizera nanieś delikatną mgiełkę wody na żółtą farbę i aktywuj ją okrągłym pędzlem (włosie pędzla powinno być wilgotne lecz nie ociekające). Następnie namaluj tło w kształcie diademu według projektu.

KSIĘŻNICZKA MALOWANIE TWARZY

 

KROK 3.
Przy pomocy atomizera nanieś delikatną mgiełkę wody na czarną farbę i aktywuj ją okrągłym pędzlem (włosie pędzla powinno być wilgotne lecz nie ociekające). Obmaluj delikatną czarną linią tło, aby nadać jej równy kształt diademu.

KSIĘŻNICZKA KROK PO KROKU

 

KROK 4.
Przy pomocy atomizera nanieś delikatną mgiełkę wody na białą farbę i aktywuj ją okrągłym pędzlem (włosie pędzla powinno być wilgotne lecz nie ociekające). Delikatnymi liniami i kropeczkami rozjaśnij malunek według wzoru - jednak nie musi to być dokładna kopia.

KSIĘŻNICZKA MALOWANIE TWARZY


     Mamy nadzieję, że nasz samouczek KSIĘŻNICZKA krok po kroku pomoże Ci podczas atrakcji malowania dziecięcych twarzy. Jeśli jednak chcesz malować dziecięce buźki „bezstresowo” i cenisz w sobie estetykę działania, warto poćwiczyć w domu. W tym celu bardzo pomocna jest mata treningowa A4, na której można namalować dany wzór, a jednocześnie stworzyć swój własny projekt i uwiecznić na zdjęciu jako osobisty.


     Malowanie dziecięcych buziek jest łatwe, jeśli zależy Ci na prostym wyglądzie malunku. Jeśli jednak załapiesz „zmalowanego bakcyla” i ważny jest dla Ciebie rozwój osobisty, zapraszamy do naszej serii artykułów blog Decorolka: „Mini Akademia profesjonalnego Face Painter’a”, w których dowiesz się jak sprawić, aby Twoje malunki zawsze kończyły się szczerą reakcją dziecka „WOW!”

     Artykuł powstał przy współpracy z KochASIAart – Kasia Niedźwiedź; profesjonalna polska Face Painter’ka; Międzynarodowy Trener Face Painting; autorka kolekcji australijskich farb do malowania twarzy i ciała „Furry Friends” Global Colours; autorka kolekcji szablonów do malowania twarzy i ciała z serii KochASIAart produkcji Decorolka.