Jednorożce to od wielu lat zdecydowanie najbardziej popularny motyw wśród dziewczynek podczas atrakcji malowania twarzy na całym świecie. W internecie możemy znaleźć mnóstwo inspiracji w tym temacie, jednak zawsze warto mieć na uwadze rodzaj farb i produktów jakimi można dany projekt namalować i dostosować go do poziomu swoich „umiejętności plastycznych”. Dlatego w tym artykule przedstawimy Ci naszą propozycję krok po kroku, dzięki której w szybki i łatwy sposób możesz wykonać makijaż jednorożca, używając tylko podstawowego zestawu do malowania buziek. Jeśli nadal nie wiesz jaki najtańszy, praktyczny i co bardzo ważne bezpieczny sprzęt do malowania buziek zakupić, to zachęcamy Cię do przeczytania naszego bloga: „Podstawowy zestaw do malowania buziek?”

JEDNOROŻEC – potrzebne produkty:

* Farba Global Colours White 32g
* Farba Superstar Black 45g
* Farba Global Colours Yellow 20g
* Farba Global Colours Baby Blue 20g
* Pędzel okrągły Superstar #2
* Szablon 2D KochASIAart K6
* Gąbka Dauber Finger - 2 sztuki
* Atomizer z wodą

KROK 1.
Spryskaj delikatnie białą farbę wodą, a następnie nanieś ją poprzez pocieranie na suchą gąbeczkę Dauber Finger (gąbka na palec). Przykładając szablon do twarzy dziecka delikatnie tapuj gąbką celem odbicia tła jednorożca z szablonu K6. Pamiętaj, aby przytrzymywany palcami szablon nie miał możliwości przesuwania się podczas odbijania wzoru, a gąbka była lekko wilgotna (nie ociekająca). Dokładnie tą samą czynność powtórz z farbą zółtą, aby odbić na czole dziecka gwiazdeczki według projektu.

jednorożec krok po kroku

KROK 2.
Spryskaj delikatnie czarną farbę wodą, a następnie nanieś ją poprzez pocieranie na suchą gąbeczkę Dauber Finger (gąbka na palec). Przykładając szablon do twarzy dziecka delikatnie tapuj gąbką celem odbicia konturów jednorożca z szablonu K6. Pamiętaj, aby przytrzymywany palcami szablon nie miał możliwości przesuwania się podczas odbijania wzoru, a gąbka była lekko wilgotna (nie ociekająca).

jednorożec krok po kroku

KROK 3.
Przy pomocy atomizera nanieś delikatną mgiełkę wody na niebieską farbę i aktywuj ją okrągłym pędzlem (włosie pędzla powinno być wilgotne lecz nie ociekające). Domaluj kształt grzywy jednorożca według wzoru.

jednorożec krok po kroku

KROK 4.
Przy pomocy atomizera nanieś delikatną mgiełkę wody na czarną farbę i aktywuj ją okrągłym pędzlem (włosie pędzla powinno być wilgotne lecz nie ociekające). Namaluj delikatne czarne linie nadając grzywie kontury włosów.

jednorożec krok po kroku

KROK 5.
Przy pomocy atomizera nanieś delikatną mgiełkę wody na białą farbę i aktywuj ją okrągłym pędzlem (włosie pędzla powinno być wilgotne lecz nie ociekające). Dodaj kropeczki i delikatnymi liniami namaluj rozbłyski według projektu. Pamiętaj jednak, że nie musi to być dokładna kopia według wzoru.

     Mamy nadzieję, że nasz samouczek JEDNOROŻEC krok po kroku pomoże Ci podczas atrakcji malowania dziecięcych twarzy. Jeśli jednak chcesz malować dziecięce buźki „bezstresowo” i cenisz w sobie estetykę działania, warto poćwiczyć w domu. W tym celu bardzo pomocna jest mata treningowa A4, na której można namalować dany wzór, a jednocześnie stworzyć swój własny projekt i uwiecznić na zdjęciu jako osobisty.

     Malowanie dziecięcych buziek jest łatwe, jeśli zależy Ci na prostym wyglądzie malunku. Jeśli jednak załapiesz „zmalowanego bakcyla” i ważny jest dla Ciebie rozwój osobisty, zapraszamy do naszej serii artykułów blog Decorolka: „Mini Akademia profesjonalnego Face Painter’a”, w których dowiesz się jak sprawić, aby Twoje malunki zawsze kończyły się szczerą reakcją dziecka „WOW!”

     Artykuł powstał przy współpracy z KochASIAart – Kasia Niedźwiedź; profesjonalna polska Face Painter’ka; Międzynarodowy Trener Face Painting; autorka kolekcji australijskich farb do malowania twarzy i ciała „Furry Friends” Global Colours; autorka kolekcji szablonów do malowania twarzy i ciała z serii KochASIAart produkcji Decorolka.