Tatuaże tymczasowe cieszą się dużą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i wśród młodzieży i dorosłych. Zdobią ciało, przyciągają wzrok i są namiastką prawdziwego tatuażu.


Do wyboru są tatuaże wodne (tak zwana kalkomania), tatuaże wykonywane przy pomocy henny oraz brokatu. Każde z nich ma pewne wady. Tatuaże wodne nie wyglądają zbyt realistycznie. Naturalna henna nie jest czarna (co jest porządanym efektem, jeśli ma imitować prawdziwy tatuaż) i często uczula. Tatuaże brokatowe natomiast nie zawsze trafiają w gust, przede wszystkim chlopców.

Na szczęście na polskim rynku pojawiła się alternatywa dla powyższych tatuaży - tusz do tatuaży tymczasowych.


Tatuaż wykonany przy pomocy czarnego tuszu do złudzenia przypomina prawdziwy tatuaż. Jego stosowanie jest bezpieczne - został przebadany dermatologicznie. Tusz jest wodoodporny, dlatego można go wykonać bez obawy, że spłynie podczas kąpieli morskiej, czy w czasie tanecznych wojaży na parkiecie. Ma jednk jedną wadę - względem henny oraz kleju do brokatu utrzymuje się krócej na skórze.

Jak wykonać tatuaż używając tuszu do tatuaży tymczasowych?


Do wykonania tatuażu oprócz tuszu potrzebne będą:

- szablony samoprzylepne - nie są konieczne, gdyż można namalować tatuaż "z ręki", bez ich pomocy. Szablony jednak ułatwiją i przyspieszają robienie tatuażu.

- odtłuszczacz - jeśli chcemy użyć szablonu, dobrze oczyścić i odtłuścić skórę przed jego naklejeniem. Dzięki temu szablon będzie lepiej przylegał do skóry i tusz się pod niego nie dostanie.

- talk lub zasypka dla dzieci

- pędzelek do nałożenia i usunięcia nadmiaru talku

- wacik nasączony wodą

jak zrobić tatuaż tymczasowy

Etapy robienia tatuażu tymczasowego:


1. Oczyść i odtłuść miejsce na skórze, w którym ma powstać tatuaż, a następnie naklej szablon.

jak zrobić tatuaż tymczasowy

2. Nasyp trochę talku i równomiernie rozprowadź na wzorze wyciętym w szablonie. Nadmiar usuń przy pomocy pędzelka. 

jak zrobić tatuaż tymczasowy

jak zrobić tatuaż tymczasowy

3. Nałóż tusz przy pomocy aplikatora. Warstwa musi byc cienka, ale dobrze barwić skórę. Jeśli nalożona będzie zbyt gruba warstwa, tatuaż będzie nietrwały.

jak zrobić tatuaż tymczasowy

4. Odklej szablon.

jak zrobić tatuaż tymczasowy

5. Na tusz nasyp talk i delikatnie go rozprowadź. Nadmiar talku usuń pędzelkiem.

jak zrobić tatuaż tymczasowy

jak zrobić tatuaż tymczasowy

6. Gdy tatuaż wyschnie przetrzyj go wacikiem nasączonym wodą.

jak zrobić tatuaż tymczasowy

W procesie robienia tatuaży tymczasowych przy pomocy tuszu kłopotliwa może okazać się odpowiednia ilość/grubość warstwy tuszu. Nie może byc go ani za mało (brzydki efekt, gdy nie pokrywa dokładnie skóry), ani za dużo (tatuaż jest nietrwały). Dlatego warto zrobić próby. 

Tatuaże tymczasowe wykonane tuszem można usunąć przy pomocy substancji z dużym stężeniem alkoholu.