Jeśli szukasz porad i wskazówek, jakie pędzle do malowania twarzy i ciała kupić, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

     Nawet jeśli do malowania skóry będziemy używać profesjonalnych farb z najwyższej półki cenowej, to końcowy efekt malunku na ciele zależy głównie od jakości pędzla, którym zostanie wykonany.

     W tym artykule przedstawimy Ci TOP 3 niezbędnych pędzli, potrzebnych na start dla osoby początkującej. Pędzle te są również niezbędne w wyposażeniu każdego prfesjonalnego Face Paninter`a.

JAKICH PĘDZLI UŻYWAĆ DO MALOWANIA TWARZY I CIAŁA?

     Konstrukcja pędzla od wieków jest niezmienna. Pędzel składa się z: trzonka, skuwki oraz włosia i każdy z tych trzech elementów ma duże znaczenie w konkretnej dziedzinie sztuki malarstwa. W Face Painting`u najważniejszą cechą pędzla jest WŁOSIE SYNTETYCZNE, najlepiej wytworzone z włókien nylonowych.      Dlaczego akurat włosie syntetyczne? Na rynku istnieją również pędzle z włosiem naturalnym i szczecinowym, które wytwarzane są z sierści zwierząt, a więc mogą stać się potencjalnym alergenem. Nie współpracują one również prawidłowo z farbą wodną do malowania ciała. Włosie nylonowe jest hipoalergiczne i umożliwia precyzyjne nabieranie farb wodnych, przy czym nie wchłania farby w samo włosie. Dzięki temu z łatwością idzie je wyczyścić przy pomocy wody i specjalnego mydła.

CO ODRÓŻNIA PROFESJONALNE PĘDZLE DO MALOWANIA TWARZY I CIAŁA OD TRADYCYJNYCH PĘDZLI PLASTYCZNYCH?

     Sklepy artystyczne oferują nam tysiące pędzli syntetycznych różnych marek i kształtów. Są to jednak sklepy ogólnoplastyczne, które nie specjalizują się w artykułach do malowania twarzy i ciała.

malowanie buzi 

     Profesjonalne pędzle do Face Painting’u posiadają kształt włosia idealnie zaprojektowany. Jego miękkość i sprężystość jest odpowiednio dostosowana, co zapewnia perfekcyjny nacisk potrzebny do kontrolowania ruchów włosia oraz szybkiego i dokładnego malowania. Ogromną zaletą włosia syntetycznego w profesjonalnych pędzlach do malowania twarzy i ciała jest ich trwałość. Tworzywo sztuczne, jakim jest nylon, przy odpowiedniej pielęgnacji nie odkształca się trwale, a dodatkowo jest odporne na łamanie i wycieranie.

     Metalowa skuwka profesjonalnych pędzli do Face Painting’u jest idealnie dogięta, aby zapobiegać nadmiernemu zbieraniu się farby. Natomiast jeśli chodzi o rączkę pędzla, może być ona wykonana z drewna lub akrylu. Drewniana rączka często jest wizualnie efektowniejsza, albowiem producenci tworzą ją czasami w wersji wielokolorowej. Drewniane uchwyty, przy niedokładnym osuszeniu, mają jednak predyspozycje do pękania. Rączka pędzla wykonana z akrylu daje nam zdecydowanie większą pewność trwałości i jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości.


     Podsumowując - jeśli chodzi o malowanie twarzy i ciała warto zakupić profesjonalne pędzle przeznaczonych właśnie do tego celu, w wyspecjalizowanym sklepie.

TOP 3 PODSTAWOWYCH PĘDZLI DO MALOWANIA TWARZY I CIAŁA

     Istnieje wiele rodzajów pędzli, a każdym z nich można wykonać specyficzne pociągnięcia, dzięki którym uzyskuje się zaskakujące i niepowtarzalne efekty. Aby ułatwić wybór niezbędnych pędzli sporządziliśmy dla Ciebie Top 3 pędzli do malowania twarzy i ciała:

TOP 1. PĘDZEL OKRĄGŁY, to pędzel najczęściej używany przez malarzy twarzy i ciała. Jest niezbędny do namalowania linii, zawijasów, łezek oraz tła. Pędzle okrągłe, to zdecydowanie numer jeden wśród pędzli używanych przez Face Painter’ów na całym świecie. Najczęstszymi rozmiarami wybieranymi przez malarzy twarzy i ciała spośród pędzli okrągłych są nr #2 oraz #4 na przykład marki Global Colours lub Superstar.

TOP 2. PĘDZEL PŁASKI został stworzony do namalowania jednym pociągnięciem włosia wielu kolorów lub odcieni, które uzyskujemy dzięki specjalnym farbom One Stroke oraz Split Cake. Rozróżniamy pędzle płaskie proste, dzięki którym z łatwością wykonamy ruch włosia o 360 stopnii, oraz pędzle płaskie skośne, które umożliwiają nam zmalowanie ostrych krawędzi. Pędzlem płaskim namalujemy wielobarwne płatki kwiatów, grzywę jednorożca, zwierzęce maski i wiele wiele więcej. Najczęstszymi rozmiarami wybieranymi przez malarzy twarzy i ciała spośród pędzli płaskich są #½ oraz #¾, tak więc i my polecamy niezawodne i najlepsze w użytkowaniu pędzle płaskie Global Colours Short Flat ¾ inch oraz Superstar Angle brush #1/2 Ksenia.

TOP 3. PĘDZEL LINEARNY, to również pędzel okrągły, jednak bardzo różni się od tych tradycyjnych. Posiada wyjątkowo długie i cienkie włosie. Dzięki swej ostrej spiczastej końcówce i giętkości włosia, jest idealnym pędzlem do malowania zawijasów, płynnych cieniutkich linii wykończeniowych lub ozdobnych. Jest także niezastąpiony do namalowania wąsików zwierzęcych, czy rozbłysków. Idealnym wyborem pędzla linearnego jest Global Colours Script Liner Long.

     Powyżej stworzyliśmy dla Ciebie prawdziwy TOP 3 niezbędnych i najlepszych pędzli, ale oczywiście polecamy zapoznać się także z całą gamą rozmiarów oraz kształtów pędzli do malowania twarzy. Pośród dostępnych na rynku pędzli znajdziesz między innymi specjalistyczne modele do malowania: płatków kwiatów, zaokrąglonych wypełnień, czy też gęstej sierści zwierząt.

     Decorolka priorytetowo kieruje się najwyższą i najlepszą jakością produktów, dlatego w naszym sklepie znajdziesz profesjonalne pędzle dwóch wiodących marek: Global Colours oraz Superstar. Dzięki temu jesteśmy przekonani, że zakup pędzli w naszym sklepie zadowoli zarówno początkującego , jak i doświadczonego Face Painter’a, a atrakcja jaką jest malowanie dziecięcych buziek będzie przyjemnością zarówno dla osoby malującej, jak i dla naszego małego modela.

Artykuł powstał przy współpracy z KochASIAart – Kasia Niedźwiedź; profesjonalna polska Face Painter’ka; Międzynarodowy Trener Face Painting; autorka kolekcji australijskich farb do malowania twarzy i ciała „Furry Friends” Global Colours.