Spiderman, to zdecydowanie jeden z najbardziej popularnych motywów wśród chłopców podczas atrakcji malowania twarzy. Co prawda internet aż huczy od inspiracji w tym temacie, jednak zawsze warto mieć na uwadze rodzaj farb i produktów jakimi można dany projekt namalować i dostosować go do poziomu swoich „umiejętności plastycznych”. Dlatego w tym artykule przedstawimy Ci naszą propozycję krok po kroku, dzięki której w szybki i łatwy sposób możesz wykonać makijaż Spidermana, używając tylko podstawowego zestawu do malowania buziek. Jeśli nadal nie wiesz jaki najtańszy, praktyczny i co bardzo ważne bezpieczny sprzęt do malowania buziek zakupić, to zachęcamy Cię do przeczytania naszego bloga: „Podstawowy zestaw do malowania buziek?”

SPIDERMAN – potrzebne produkty:

* Farba Global Colours White 32g
* Farba Superstar Black 45g
* Farba Global Colours Red 20g
* ½ zaokrąglonej gąbki
* Pędzel okrągły Superstar #2
* Szablon Decorolka H5
* Gąbka Dauber Finger
* Atomizer z wodą

KROK 1.
Spryskaj delikatnie biała farbę i nałóż na jedną końcówkę suchej gąbki. Następnie według załączonego wzoru delikatnie tapując (poklepując) nałóż farbę na twarz dziecka. Tę samą czynność powtórz z użyciem farby czerwonej, którą możesz nałożyć na drugi (czysty) koniec tej samej gąbeczki.

spiderman krok po kroku

KROK 2.
Przy pomocy atomizera nanieś delikatną mgiełkę wody na czarną farbę i aktywuj ją okrągłym pędzlem (włosie pędzla powinno być wilgotne lecz nie ociekające). Namaluj delikatną czarną linie nadającą kształt oczu Spidermana, a następnie domaluj wzór pajęczyny na wcześniej przygotowanym kolorowym podkładzie „maski”. Aby pajęczyna wyglądała estetycznie staraj się rozpoczynać malowanie dłuższych linii od zewnętrznej do wewnętrznej części twarzy dziecka i delikatnie połącz je poprzecznymi liniami.

spiderman malowanie twarzy

KROK 3.
Spryskaj delikatnie czarną farbę wodą, a następnie nanieś ją poprzez pocieranie na suchą gąbeczkę Dauber Finger (gąbka na palec). Przyłóż szablon do twarzy dziecka w odpowiednim miejscu i delikatnie tapując gąbką odbij wzór pająka. Pamiętaj, aby przytrzymywany palcami szablon nie miał możliwości przesuwania się podczas odbijania wzoru.

spiderman malowanie buzi

KROK 4.
Przy pomocy atomizera nanieś delikatną mgiełkę wody na białą farbę i aktywuj ją okrągłym pędzlem (włosie pędzla powinno być wilgotne lecz nie ociekające). Delikatnymi liniami rozjaśnij malunek według wzoru - jednak nie musi to być dokładna kopia.

malowanie twarzy spiderman

     Mamy nadzieję, że nasz samouczek SPIDERMAN krok po kroku pomoże Ci podczas atrakcji malowania dziecięcych twarzy. Jeśli jednak chcesz malować dziecięce buźki „bezstresowo” i cenisz w sobie estetykę działania, warto poćwiczyć w domu. W tym celu bardzo pomocna jest mata treningowa A4, na której można namalować dany wzór, a jednocześnie stworzyć swój własny projekt i uwiecznić na zdjęciu jako osobisty.

     Malowanie dziecięcych buziek jest łatwe, jeśli zależy Ci na prostym wyglądzie malunku. Jeśli jednak załapiesz „zmalowanego bakcyla” i ważny jest dla Ciebie rozwój osobisty, zapraszamy do naszej serii artykułów blog Decorolka: „Mini Akademia profesjonalnego Face Painter’a”, w których dowiesz się jak sprawić, aby Twoje malunki zawsze kończyły się szczerą reakcją dziecka „WOW!”

     Artykuł powstał przy współpracy z KochASIAart – Kasia Niedźwiedź; profesjonalna polska Face Painter’ka; Międzynarodowy Trener Face Painting; autorka kolekcji australijskich farb do malowania twarzy i ciała „Furry Friends” Global Colours; autorka kolekcji szablonów do malowania twarzy i ciała z serii KochASIAart produkcji Decorolka.