Pirat jest jednym z najbardziej popularnych motywów wśród chłopców podczas atrakcji malowania twarzy. Co prawda internet aż huczy od inspiracji w tym temacie, jednak zawsze warto mieć na uwadze rodzaj farb i produktów jakimi można dany projekt namalować i dostosować go do poziomu swoich „umiejętności plastycznych”. Dlatego w tym artykule przedstawimy Ci naszą propozycję krok po kroku, dzięki której w szybki i łatwy sposób możesz wykonać makijaż pirata, używając tylko podstawowego zestawu do malowania buziek. Jeśli nadal nie wiesz jaki najtańszy, praktyczny i co bardzo ważne bezpieczny sprzęt do malowania buziek zakupić, to zachęcamy Cię do przeczytania naszego bloga: „Podstawowy zestaw do malowania buziek?”

PIRAT – potrzebne produkty:

* Farba Global Colours White 32g
* Farba Superstar Black 45g
* Farba Global Colours Red 20g
* ½ zaokrąglonej gąbki
* Pędzel okrągły Superstar #2
* Szablon Decorolka 45
* Gąbka Dauber Finger
* Atomizer z wodą

KROK 1.
Spryskaj delikatnie czerwoną farbę i nałóż na jedną końcówkę suchej zaokrąglonej gąbki. Następnie według załączonego wzoru delikatnie tapując (poklepując) nałóż farbę na twarz dziecka. Tę samą czynność powtórz z użyciem farby czrnej, którą możesz nałożyć na drugi (czysty) koniec tej samej gąbeczki.

pirat krok po kroku

KROK 2.
Spryskaj delikatnie białą farbę wodą, a następnie nanieś ją poprzez pocieranie na suchą gąbeczkę Dauber Finger (gąbka na palec). Przykładając szablon do twarzy dziecka delikatnie tapuj gąbką celem odbicia konkretnego wzoru. Pamiętaj, aby przytrzymywany palcami szablon nie miał możliwości przesuwania się podczas odbijania wzoru.

pirat malowanie twarzy

KROK 3.
Przy pomocy atomizera nanieś delikatną mgiełkę wody na czarną farbę i aktywuj ją okrągłym pędzlem (włosie pędzla powinno być wilgotne lecz nie ociekające). Namaluj delikatne czarne linie na, aby stworzyć wzór chusty oraz nadaj kształt opasce na oko pirata.

pirat malowanie buzi

KROK 4.
Przy pomocy atomizera nanieś delikatną mgiełkę wody na białą farbę i aktywuj ją okrągłym pędzlem (włosie pędzla powinno być wilgotne lecz nie ociekające). Delikatnymi liniami rozjaśnij malunek według wzoru - jednak nie musi to być dokładna kopia.

pirat krok po kroku

Mamy nadzieję, że nasz samouczek PIRAT krok po kroku pomoże Ci podczas atrakcji malowania dziecięcych twarzy. Jeśli jednak chcesz malować dziecięce buźki „bezstresowo” i cenisz w sobie estetykę działania, warto poćwiczyć w domu. W tym celu bardzo pomocna jest mata treningowa A4, na której można namalować dany wzór, a jednocześnie stworzyć swój własny projekt i uwiecznić na zdjęciu jako osobisty.

     Malowanie dziecięcych buziek jest łatwe, jeśli zależy Ci na prostym wyglądzie malunku. Jeśli jednak załapiesz „zmalowanego bakcyla” i ważny jest dla Ciebie rozwój osobisty, zapraszamy do naszej serii artykułów blog Decorolka: „Mini Akademia profesjonalnego Face Painter’a”, w których dowiesz się jak sprawić, aby Twoje malunki zawsze kończyły się szczerą reakcją dziecka „WOW!”

     Artykuł powstał przy współpracy z KochASIAart – Kasia Niedźwiedź; profesjonalna polska Face Painter’ka; Międzynarodowy Trener Face Painting; autorka kolekcji australijskich farb do malowania twarzy i ciała „Furry Friends” Global Colours; autorka kolekcji szablonów do malowania twarzy i ciała z serii KochASIAart produkcji Decorolka.