Myszka Minnie to zdecydowanie jedna z najbardziej popularnych motywów wśród dziewczynek podczas atrakcji malowania twarzy. I choć internecie możemy znaleźć mnóstwo inspiracji w tym temacie, zawsze warto mieć na uwadze rodzaj farb i produktów jakimi można dany projekt namalować i dostosować go do poziomu swoich „umiejętności plastycznych”. Dlatego w tym artykule przedstawimy Ci naszą propozycję krok po kroku, dzięki której w szybki i łatwy sposób możesz wykonać makijaż Myszki Minnie, używając tylko podstawowego zestawu do malowania buziek. Jeśli nadal nie wiesz jaki najtańszy, praktyczny i co bardzo ważne bezpieczny sprzęt do malowania buziek zakupić, to zachęcamy Cię do przeczytania naszego bloga: „Podstawowy zestaw do malowania buziek?”

MYSZKA MINNIE – potrzebne produkty:

* Farba Global Colours White 32g
* Farba Superstar Black 45g
* Farba Global Colours Red 20g
* ½ zaokrąglonej gąbki
* Pędzel okrągły Superstar #2
* Atomizer z wodą

KROK 1.
Spryskaj delikatnie czerwoną farbę i nałóż na jedną końcówkę suchej gąbki. Następnie według załączonego wzoru delikatnie tapując (poklepując) nałóż farbę na czoło dziecka w kształcie kokardki. Tym samym sposobem delikatnie zarumień kości policzkowe .

myszka minnie krok po kroku

KROK 2.
Przy pomocy atomizera nanieś delikatną mgiełkę wody na czarną farbę i aktywuj ją okrągłym pędzlem (włosie pędzla powinno być wilgotne lecz nie ociekające). Namaluj delikatną czarną linie nadającą kształt kokardki oraz okrągły nosek.

myszka minnie malowanie twarzy

 

KROK 3.
Przy pomocy atomizera nanieś delikatną mgiełkę wody na czarną farbę i aktywuj ją okrągłym pędzlem. Domaluj uszy i detale według wzoru. Możesz także domalować dziecku dłuższe rzęsy, które podkreślą wygląd Myszki Minnie.

myszka minnie malowanie buzi

 

KROK 4.
Przy pomocy atomizera nanieś delikatną mgiełkę wody na białą farbę i aktywuj ją okrągłym pędzlem (włosie pędzla powinno być wilgotne lecz nie ociekające). Według wzoru delikatnymi liniami rozjaśnij uszy Myszki Minnie oraz dodaj kropeczki na kokardce i kościach policzkowych – pamiętaj, że nie musi to być kropka w kropke.

myszka minnie krok po kroku

Mamy nadzieję, że nasz samouczek MYSZKA MINNIE krok po kroku pomoże Ci podczas atrakcji malowania dziecięcych twarzy. Jeśli jednak chcesz malować dziecięce buźki „bezstresowo” i cenisz w sobie estetykę działania, warto poćwiczyć w domu. W tym celu bardzo pomocna jest mata treningowa A4, na której można namalować dany wzór, a jednocześnie stworzyć swój własny projekt i uwiecznić na zdjęciu jako osobisty.

     Malowanie dziecięcych buziek jest łatwe, jeśli zależy Ci na prostym wyglądzie malunku. Jeśli jednak załapiesz „zmalowanego bakcyla” i ważny jest dla Ciebie rozwój osobisty, zapraszamy do naszej serii artykułów blog Decorolka: „Mini Akademia profesjonalnego Face Painter’a”, w których dowiesz się jak sprawić, aby Twoje malunki zawsze kończyły się szczerą reakcją dziecka „WOW!”

     Artykuł powstał przy współpracy z KochASIAart – Kasia Niedźwiedź; profesjonalna polska Face Painter’ka; Międzynarodowy Trener Face Painting; autorka kolekcji australijskich farb do malowania twarzy i ciała „Furry Friends” Global Colours; autorka kolekcji szablonów do malowania twarzy i ciała z serii KochASIAart produkcji Decorolka.