Dzieci kochają zwierzątka i bardzo lubią się w nie wcielać. Jednym z najbardziej popularnych wzorów podczas atrakcji malowania buziek jest kotek. Co prawda internet aż huczy od inspiracji w tym temacie, jednak zawsze warto mieć na uwadze rodzaj farb i produktów jakimi można dany projekt namalować i dostosować go do poziomu swoich „umiejętności plastycznych”. Dlatego w tym artykule przedstawimy Ci naszą propozycję krok po kroku, dzięki której w szybki i łatwy sposób możesz wykonać makijaż kotka, używając tylko podstawowego zestawu do malowania buziek. Jeśli nadal nie wiesz jaki najtańszy, praktyczny i co bardzo ważne bezpieczny sprzęt do malowania buziek zakupić, to zachęcamy Cię do przeczytania naszego bloga: „Podstawowy zestaw do malowania buziek?”

KOTEK – potrzebne produkty:

* Farba Global Colours White 32g
* Farba Superstar Black 45g
* Farba Global Colours Red 20g*
* ½ zaokrąglonej gąbki
* Pędzel okrągły Superstar #2
* Atomizer z wodą

*zamiast farby czerwonej można użyć farby Global Colours w kolorze Pink lub Bubblegum.

KROK 1.
Spryskaj delikatnie biała farbę i nałóż na jedną końcówkę suchej gąbki. Następnie według załączonego wzoru delikatnie tapując (poklepując) nałóż farbę na twarz dziecka.

kotek krok po kroku

 

KROK 2.
Spryskaj czerwoną farbę i nałóż ją poprzez delikatne pocieranie na białą część gąbki (użyj gąbki tej samej co w „krok 1” i części z naniesioną już wcześniej białą farbą) tak, aby powstał kolor różowy. Nanieś róż w miejsca przedstawione na projekcie.

kotek krok po kroku

 

KROK 3.
Przy pomocy atomizera nanieś delikatną mgiełkę wody na czarną farbę i aktywuj ją okrągłym pędzlem (włosie pędzla powinno być wilgotne lecz nie ociekające). Namaluj delikatne czarne obrysy oraz detale według załączonego projektu.

kotek krok po kroku

 

KROK 4.
Przy pomocy atomizera nanieś delikatną mgiełkę wody na białą farbę i aktywuj ją okrągłym pędzlem (włosie pędzla powinno być wilgotne lecz nie ociekające). Delikatnymi liniami rozjaśnij malunek według wzoru - jednak nie musi to być dokładna kopia.


malowanie twarzy kotek

 

Mamy nadzieję, że nasz samouczek KOTEK krok po kroku pomoże Ci podczas atrakcji malowania dziecięcych twarzy. Jeśli jednak chcesz malować dziecięce buźki „bezstresowo” i cenisz w sobie estetykę działania, warto poćwiczyć w domu. W tym celu bardzo pomocna jest mata treningowa A4, na której można namalować dany wzór, a jednocześnie stworzyć swój własny projekt i uwiecznić na zdjęciu jako osobisty.

     Malowanie dziecięcych buziek jest łatwe, jeśli zależy Ci na prostym wyglądzie malunku. Jeśli jednak załapiesz „zmalowanego bakcyla” i ważny jest dla Ciebie rozwój osobisty, zapraszamy do naszej serii artykułów blog Decorolka: „Mini Akademia profesjonalnego Face Painter’a”, w których dowiesz się jak sprawić, aby Twoje malunki zawsze kończyły się szczerą reakcją dziecka „WOW!”

     Artykuł powstał przy współpracy z KochASIAart – Kasia Niedźwiedź; profesjonalna polska Face Painter’ka; Międzynarodowy Trener Face Painting; autorka kolekcji australijskich farb do malowania twarzy i ciała „Furry Friends” Global Colours; autorka kolekcji szablonów do malowania twarzy i ciała z serii KochASIAart produkcji Decorolka.