Kolejny rok, kolejne przyjęcie urodzinowe, a tu brak pomysłów jakie atrakcje przygotować w tym roku? Przyjęcie urodzinowe to wielkie wydarzenie dla każdego dziecka. Każdy marzy o tym by było idealne, a przede wszystkim, żeby kolegom się podobało i było pełne ciekawych wrażeń. 

Należy pamiętać, żeby atrakcje dobierać do indywidualnych cech charakteru dziecka oraz jego indywidualnych potrzeb. 

tatuaże brokatowe na urodzny

Pomysłowe atrakcje na przyjęcie urodzinowe

Główną atrakcją każdego przyjęcia jest idealny tort urodzinowy. Ważne żeby był pyszny i kolorowy. W ostatnim czasie bardzo popularne jest wybieranie torów z motywem przewodnim. W takim wypadku można wybrać ulubioną postać swojego dziecka, albo dobrać tort do motywu przewodniego przyjęcia. Zapewne taki zabieg wywoła uśmiech na twarzy dziecka oraz będzie świetnie wyglądał na pamiątkowych zdjęciach. 

Przyjęcie urodzinowe można zorganizować w jednym z wielu miejsc do tego przeznaczonych. Oferta do wyboru jest bardzo szeroka. Istnieją specjalne sale urodzinowe. Place zabaw dla dzieci posiadają w swojej ofercie organizację urodzin z animatorem. Ciekawą alternatywą są także urodziny zorganizowane w kinie - film, popcorn i zwiedzanie kina z animatorem mogą zainteresować dzieci jako niespotykana rozrywka.

Co jeżeli jednak wolimy zorganizować takie przyjęcie we własnym domu? 

Jeżeli mamy odpowiednie fundusze, oraz taką chęć, możemy zaprosić animatora. Na chwilę obecną, wiele firm oferuje opiekę animatora na przyjęciach domowych. Profesjonalny animator zawsze ma przygotowane zabawy, a dodatkowo przebrany jest w strój, który sam w sobie stanowi atrakcję dla dzieci w każdym wieku. 

Ciekawym pomysłem będzie przygotowanie loterii, albo zabaw z drobnymi upominkami. Dzieci potrafią cieszyć się z najróżniejszych prezentów, więc ostatecznie taka atrakcja nie musi być bardzo kosztowna, a na pewno zapadnie w pamięć każdego dziecka. 

Figurki wykonane z masy solnej - dla odważnych rodziców, którzy nie boją się bałaganu w domu. Przygotowanie takiej atrakcji nie jest skomplikowane, a zaangażuje wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Dodatkowym bonusem będą pamiątkowe figurki. 

Z bardziej kreatywnych opcji można wybrać karaoke dla dzieci, malowanie twarzy czy tatuaże dla dzieci. Do malowania twarzy będziemy potrzebowali specjalnych farb, a tatuaże tymczasowe/brokatowe można znaleźć w wybranym sklepie. 

Tatuaże brokatowe 

Tatuaże brokatowe z pewnością będą przyjęte z dużym entuzjazmem wśród dzieci. W ostatnich czasach zyskują coraz większą popularność. Kolorowe i błyszczące - stanowią fajną ozdobę ciała. Można zaopatrzyć się w różne wzory, wymiary, kształty.  Tatuaże brokatowe nie powodują uczuleń i można zmyć je w dowolnym momencie. Są zdecydowanie lepszą alternatywą od tatuaży wykonywanych z henny. 

Jak wykonać tatuaże brokatowe? Będą potrzebne: szablony, waciki, spirytus (albo coś innego do odtłuszczenia skóry), klej do brokatu, brokat kosmetyczny oraz pędzelki

Każdy szablon powinien składać się z trzech warstw: białej folii, która zabezpiecza klej, właściwy szablon oraz przeźroczysta folia transportowa. Odtłuszczeniu skóry, przyklejamy wybrany szablon, a następnie ściągami folię transportową. Kolejnym krokiem jest naniesienie specjalnego kleju w miejsce do tego przeznaczone na szablonie. Po nałożeniu kleju chwileczkę trzeba odczekać, a następnie nakładamy na klej wybrany kolor brokatu (jeden lub więcej), a pędzelkiem zsypujemy jego nadmiar. Następnie delikatnie odklejamy szablon - tatuaż dla dzieci jest gotowy!

Jest to idealna atrakcja dla dzieci, ponieważ można skorzystać z gotowych szablonów (wiele motywów uwielbianych przez dzieci), wykonanie jest proste i szybkie, są to tatuaże tymczasowe, ale jednocześnie trwałe (nawet do 7 dni), a w ostateczności można zmyć je w dowolnym momencie - jednak przede wszystkim dzięki intensywności kolorów i błyszczeniu, stanowią element pożądany przez dzieci.