Choć tatuaże brokatowe cieszą się coraz większą popularnością, ich blask nie dotarł jeszcze do wszystkich. 

Czym są tataże brokatowe i jak powstają?

Tatuaże brokatowe (z ang. glitter tattoos) są formą zdobienia ciała (body art) przy pomocy brokatu. Aby brokat trzymał się skóry, trzeba zastosować odpowiedni żel lub klej. Od rodzaju brokatu oraz zastosowanego kosmetyku zależe trwałość ozdoby.

O ile w Polsce ozdabianie ciała za pomocą tatuaży brokatowych kojarzy się przede wszystkim z atrakcją na dziecięcych imprezach typu baliki, festyny, czy urodzinki, w wielu krajach ozdabianie ciała znajduje zwolenników również wśród dorosłych. Myślę, że jest kwestią czasu, aż iście brokatowy szał zapanuje rónież w kraju nad Wisłą.

Jak wykonać tatuaż brokatowy?

Zrobienie tatuażu brokatowego jest proste, a stosując odpowiednie akcesoria każda osoba, nawet nieposiadająca zdolności plastycznych, czy manualnych, może stworzyć na ciele małe dzieło sztuki.

Krok 1.

Używając specjalnego odtłuszczacza lub gazika nasączonego alkoholem, oszyść miejsce na skórze, w którym ma powstać tatuaż.

Krok 2.

Jeżeli korzystasz ze specjalnych szablonów, naklej szablon na oczyszczone miejsce.

Szablony składają się najczęściez z 3 warstw: papieru podkładowego, folii włąsciwej w której wycięty jest wzór oraz folii ochronnej. Aby użyć szablonu należy najpierw odkleić papier podkładowy, nakleić szablon na skórę, a następnie ostrożnie zdjąć folię ochronną.

Tatuaż brokatowy można również zrobić "odręcznie", bez szablonów. Wtedy klej nakładamy na skórę z pominięciem kroku 2.

Krok 3. 

Nanieś specjalny klej do tatuaży brokatowych na wolne miejsca w szablonie.

Krok 4.

Na klej nałóż brokat. Wastwa brokatu nie może być za cienka, żeby efekt końcowy był zadowalający. Nie  należy również nakładać go zbyt dużo, gdyż nadmiar i tak się nie przyklei i odpadnie.

Filmik instruktażowy:


Krok 5.

Odklej szablon ze skóry i usuń ewentualny nadmiar brokatu.

I gotowe! Po chwili, gdy klej dobrze wyschnie tatuaż staje się trwały.