Batman jest jednym z najbardziej popularnych motywów wśród chłopców podczas atrakcji malowania twarzy. Co prawda internet aż huczy od inspiracji w tym temacie, jednak zawsze warto mieć na uwadze rodzaj farb i produktów jakimi można dany projekt namalować i dostosować go do poziomu swoich „umiejętności plastycznych”. Dlatego w tym artykule przedstawimy Ci naszą propozycję krok po kroku, dzięki której w szybki i łatwy sposób możesz wykonać makijaż Batmana, używając tylko podstawowego zestawu do malowania buziek. Jeśli nadal nie wiesz jaki najtańszy, praktyczny i co bardzo ważne bezpieczny sprzęt do malowania buziek zakupić, to zachęcamy Cię do przeczytania naszego bloga: „Podstawowy zestaw do malowania buziek?”

BATMAN – potrzebne produkty:

* Farba Global Colours White 32g
* Farba Superstar Black 45g
* Farba Global Colours Baby Blue 20g
* ½ zaokrąglonej gąbki
* Pędzel okrągły Superstar #2
* Szablon Decorolka 19
* Gąbka Dauber Finger
* Atomizer z wodą

KROK 1.
Spryskaj delikatnie niebieską farbę i nałóż na jedną końcówkę suchej gąbki. Następnie według załączonego wzoru delikatnie tapując (poklepując) nałóż farbę na czoło dziecka.

batman malowanie twarzy krok po kroku


KROK 2.

Spryskaj delikatnie czarną farbę wodą, a następnie nanieś ją poprzez pocieranie na suchą gąbeczkę Dauber Finger (gąbka na palec). Przykładając szablon do twarzy dziecka delikatnie tapuj gąbką celem odbicia konkretnego wzoru. Pamiętaj, aby przytrzymywany palcami szablon nie miał możliwości przesuwania się podczas odbijania wzoru.

batman malowanie twarzy krok po kroku


KROK 3.

Przy pomocy atomizera nanieś delikatną mgiełkę wody na czarną farbę i aktywuj ją okrągłym pędzlem (włosie pędzla powinno być wilgotne, lecz nie ociekające). Namaluj według projektu skrzydła al.’a nietoperz.

batman malowanie twarzy krok po kroku


KROK 4.

Przy pomocy atomizera nanieś delikatną mgiełkę wody na białą farbę i aktywuj ją okrągłym pędzlem (włosie pędzla powinno być wilgotne, lecz nie ociekające). Delikatnymi liniami rozjaśnij skrzydła oraz dodaj rozbłyski i kropeczki na niebieskim tle według projektu. Pamiętaj jednak, że nie musi to być dokładna kopia według wzoru.

batman malowanie twarzy krok po kroku

     Mamy nadzieję, że nasz samouczek „Batman” krok po kroku pomoże Ci podczas atrakcji malowania dziecięcych twarzy. Jeśli jednak chcesz malować dziecięce buźki „bezstresowo” i cenisz w sobie estetykę działania, warto poćwiczyć w domu. W tym celu bardzo pomocna jest mata treningowa A4, na której można namalować dany wzór, a jednocześnie stworzyć swój własny projekt i uwiecznić na zdjęciu jako osobisty.

     Malowanie dziecięcych buziek jest łatwe, jeśli zależy Ci na prostym wyglądzie malunku. Jeśli jednak załapiesz „zmalowanego bakcyla” i ważny jest dla Ciebie rozwój osobisty, zapraszamy do naszej serii artykułów blog Decorolka: „Mini Akademia profesjonalnego Face Painter’a”, w których dowiesz się jak sprawić, aby Twoje malunki zawsze kończyły się szczerą reakcją dziecka „WOW!”

     Artykuł powstał przy współpracy z KochASIAart – Kasia Niedźwiedź; profesjonalna polska Face Painter’ka; Międzynarodowy Trener Face Painting; autorka kolekcji australijskich farb do malowania twarzy i ciała „Furry Friends” Global Colours; autorka kolekcji szablonów do malowania twarzy i ciała z serii KochASIAart produkcji Decorolka.