Dzisiejszy świat zmaga się z narastającym problemem, jakim są plastikowe śmieci.


Jednorazowe pojemniki, worki z tworzyw sztucznych trafiają do mórz i oceanów, gdzie z czasem rozpadają się na maleńkie kawałeczki. Ale wcale nie znikają. Tworzą mikroplastik, który unosi się w wodzie wraz z planktonem. Zostaje zjadany przez morksie stworzenia i nierzadko wraz z nimi trafia na nasze talerze...

Zdania na temat tego, kto jest winny zaistniałej stuacji, są podzielone. Jedni twierdzą, że cała wina leży po stronie wielkiego przemysłu oraz krajów wysoko rozwiniętych. Inni są zdania, że każdy z nas przykłada rękę do stanu otaczającej nas przyrody. 

I my składniamy się ku tej drugiej opcji. Uważamy, że choć sami nie uratujemy całego świata, to staramy się nie pogarszać sytuacji wokół nas.

Mamy świadomość, że brokat i szablony, które oferujemy nie są proekologiczne i powiekszają stertę śmieci, która pozostanie na ziemi przez wiele lat. Dlatego też chcemy dać naszym klientom wybór i wprowadziliśmy do oferty brokat biodegradowalny oraz ekologiczne szablony do tatuaży brokatowych.

Brokat biodegradowalny

Brokat biodegradowlany wykonany jest z masy celulozowej, a jego producent zapewnia, że w warunkach naturalnych rozkłada się w ciągu kilku tygodni. Wyglądem niewiele różni się od standarowego brokatu. Drobinki są trochę większe, ale mimo to z powodzeniem można go używać do tworzenia tatuaży brokatowych. Tatuaż będzie jedynie trochę mniej trwały.

Sprawdź w sklepie


brokat biodegradowalny

Ekologiczne szablony

Co odróżnia ekologiczne szablony do tatuaży brokatowych od standardowych?

Ich nazwa jest umowna. Szablony te, w odróżnieniu od tradycyjnych, składają się tylko z dwóch warst - papieru podkładowego oraz warsty właściwej, w której wycięty jest motyw. Tak więc po ich użyciu pozostaje mniej śmieci. Ponadto właściwy szablon nie jest wycięty z folii, ale z papieru samoprzylepnego, który po trafieniu na wysypisko rozłoży się szybciej.

Porónując je z szablonami tradycyjnymi, wykonanymi z folii samoprzylepnej są mniej trwałe (mogą rozmięknąć przy zbyt długim kontakcie z klejem) i można z nich wyciąć tylko te mniej skomplikowane wzory. Należy obchodzić się z nimi delikatniej niż z szablonami z folii, dlatego nie rekomendujemy ich na eventy, gdzie jest dużo chętnych na zrobienie tatuażu i liczy się czas.

Sprawdź w sklepie

ekologiczne szablony do tatuaży

Pakowanie przesyłek

Również w tej kwestii staramy się być jak najbardziej eko - przy pakowaniu paczuszek do klientów staramy się wyeliminować zużycie plastiku do minimum. Dlatego też produkty pakujemy w kartoniki, a standardową folię bąbelkową pełniącą funkcję wypełniacza zastąpiliśmy wypełniaczem papierowym.
Jeżeli zdarzy się jednak, że w paczce, którą od nas otrzymacie znajdziecie folię, możecie być pewni, że została ponownie wykorzystana, zamiast od razu trafić na śmietnik.